Jad węża na zmarszczki. Jakie są efekty zabiegów z użyciem jadu węża?

2013-12-20 9:07

Jad węża obecnie wykorzystuje się w zabiegach typu "lifting bez skalpela". Wyciąg z jadu węża działa podobnie jak botoks - redukuje zmarszczki, ujędrnia skórę i poprawia owal twarzy. Sprawdź, na czym polega zabieg z użyciem jadu węża i czy rzeczywiście jest on dobrą alternatywą dla botoksu.

Jad węża wykorzystuje się w terapiach liftingujących i odmładzająco-przeciwzmarszczkowych. Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej jadu węża używa się podczas dwóch zabiegów: Siła Jadu Węża i Derma-Oxy, w trakcie których jad wprowadza się z użyciem tlenu hiperbarycznego.

Jak działa jad węża?

Pod nazwą "jad węża" kryje się trójpeptyd znajdujący się w jadzie węża Temple Viper, który pochodzi z Malezji. Jad działa podobnie jak botoks - blokuje skurcze mięśni, które są odpowiedzialne za mechaniczne starzenie się skóry. W rezultacie redukuje zmarszczki, ujędrnia skórę i poprawia owal twarzy. Różnica między botoksem a jadem węża polega na tym, że efekty działania tej drugiej substancji są widoczne zaraz po zabiegu. W przypadku botoksu na efekty trzeba czekać od 3 do 7 dni. Poza tym jad węża wykazuje również silne działanie antyoksydacyjne, tzn. chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, które odpowiadają za proces starzenia.

Siła jadu węża - jak wygląda zabieg?

Oba zabiegi są do siebie bardzo podobne i składają się z kilku etapów. Na początku zostaje wykonany peeling. Następnie na twarz i szyję zostaje nałożone skoncentrowane serum, którego składniki wnikają głęboko w skórę. W skład serum wchodzą zwykle algi, witaminy A, C i E, kwas hialuronowy, masło shea, alantoina, kolagen i elastyna. Następnie na skórę zostaje nałożony preparat z jadem węża, który likwiduje zmarszczki.

Zabieg Siła Jadu Węża jest wykonywany przy użyciu maski i płatków pod oczy zawierających peptydy.

Czas trwania zabiegu - ok. 90 minut; Cena: od ok. 280 zł.

W przypadku zabiegu Derma-Oxy wszystkie składniki są wtłaczane są za pomocą tlenu do głębokich warstw skóry, dzięki czemu pierwsze efekty widoczne są zaraz po zabiegu.

Czas trwania zabiegu - ok. 40 minut; Cena: od ok. 280 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.