10 produktów spożywczych bogatych w składniki odżywcze

2021-08-27 17:12
10-produktow-spozywczych-bogatych-w-skladniki-odzywcze
Autor: Getty Images

W ciągu dnia możemy zjeść określoną ilość jedzenia, w tym także składników odżywczych. Aby mądrze zarządzać budżetem kalorii, należy spożywać pokarmy, które zawierają ich jak najwięcej. Sprawdź, jakie produkty są najbardziej bogate w składniki odżywcze.

Dlaczego składniki odżywcze są ważne?

Przyjmowanie składników odżywczych w odpowiedniej ilości jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. Substancje dostarczane przez pokarm są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W wyniku trawienia są wchłaniane i transportowane do krwi.

Sprawdź, jakie produkty są szczególnie groźne dla zdrowia

Składniki odżywcze pełnią trzy funkcje:

  1. Budulcową – zapewniają niezbędne substancje, które są wykorzystywane do tworzenia nowych lub naprawy uszkodzonych tkanek, a także utrzymują ich prawidłowy stan.
  2. Energetyczną – dostarczają organizmowi niezbędnej do życia energii.
  3. Regulującą – wspomagają regulacje procesów zachodzących w organizmie.

Czy zauważasz u siebie częste bóle głowy, skurcze łydek i drżenie powieki? Może brakuje ci konkretnych witamin i minerałów.

Sprawdź, jakie produkty są bogate w składniki odżywcze

Patrycja Pupiec
Współpracowała z agencjami marketingowymi, tworząc dla nich wartościowe treści. Od wielu lat związana z organizacjami charytatywnymi, gdzie działa na rzecz najbardziej potrzebujących. Specjalizuje się w tematyce ochrony zdrowia i psychologii. Interesuje się sportem oraz naukowymi odkryciami, zwłaszcza tymi dotyczącymi medycyny. Prywatnie miłośniczka zwierząt, pieszych wędrówek i twórczości Edwarda Stachury.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE