Diety

Suchy post przerywany, czyli post bez jedzenia i picia przez określony czas w ciągu dnia, jest oceniany jako ekstremalny wybór żywieniowy o dużym ryzyku dla zdrowia. Najczęściej podnosi się argument, że suchy post przerywany prowadzi do odwodnienia organizmu. Czy rzeczywiście tak jest? Czy suchy post przerywany powoduje odwodnienie organizmu? Jaki ma wpływ na zdrowie i wydolność sportową? Kto nie powinien stosować suchego postu przerywanego? Odpowiadamy na podstawie publikacji naukowych w renomowanych czasopismach.
Post przerywany nie jest typową dietą, a sposobem odżywiania, w którym naprzemiennie pości się i je normalnie. W przeciwieństwie do większości popularnych diet, post przerywany jest dobrze przebadany przez naukę. Czy post przerywany naprawdę pomaga schudnąć? Czy każdy może go stosować? Jakie są rodzaje postu przerywanego?
Dobra dieta jest najlepszym sposobem, by uniknąć raka żołądka. Co jeść radzi prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, specjalista ds. żywienia z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przeczytaj koniecznie, jeśli masz refluks lub wrzody żołądka!
Dieta IF (Intermitten Fasting) - okresowy post - sprawdzi się, gdy nie masz głowy do liczenia kalorii, jesteś zbyt zabiegana, by jeść regularnie, a diety pudełkowe wydają ci się zbyt drogie. Zasady diety IF są proste - oddzielasz okresy, w których możesz jeść, od tych, w których powstrzymujesz się od sięgania po cokolwiek (posty).
Rosnące zainteresowanie tematyką żywienia skutkuje pojawianiem się licznych trendów dietetycznych, które przyciągają naszą uwagę. Niektóre z nich mają udowodnione działanie prozdrowotne, inne wybieramy ze względów etycznych, finansowych lub ekologicznych. Warto być świadomym, że część trendów dietetycznych jest wynikiem działań marketingowych i w żaden sposób nie służy naszemu zdrowiu. Poznaj najciekawsze trendy dietetyczne ostatnich lat oraz dowiedz się, za którymi z nich warto podążać.
Zatrucie pokarmowe objawiające się biegunką i wymiotami to dolegliwość, której łatwo się nabawić, gdy nie przestrzegamy higieny lub jadamy w miejscach, gdzie nie jest zbyt czysto. Co jeść, gdy żołądek odmówi nam posłuszeństwa? Jaka dieta będzie najlepsza przy zatruciu pokarmowym, biegunce i wymiotach?
Dieta bezglutenowa nie jest łatwa w stosowaniu. Trzeba wykreślić z jadłospisu nie tylko oczywiste produkty zawierające gluten, lecz także uważać na te, w których gluten jest ukryty. Jakie produkty są dozwolone, a jakie zakazane w diecie bezglutenowej? W jakich produktach może być ukryty gluten? Sprawdź przykładowy jadłospis w diecie bezglutenowej.
Dieta w chorobie Hashimoto jest bardzo ważnym elementem wspomagającym leczenie. Jej celem jest wyciszenie reakcji zapalnych, co może złagodzić objawy choroby. Jakie są zasady diety w chorobie Hashimoto? Które produkty są dozwolone, a które nie wolno jeść?
Gdy po zimie przyroda budzi się do życia, zaczynamy odczuwać przesilenie wiosenne. Dieta uboga w witaminy i mikroelementy sprawia, że czujemy się osłabieni fizycznie i mamy problemy z koncentracją. Inne objawy przesilenia wiosennego to apatia, pogorszenie pamięci, niedokrwistość, suchość skóry, tworzenie się brzydkich zajadów, łamliwe paznokcie i wypadanie włosów. W łagodzeniu skutków wiosennego osłabienia pomocna jest odpowiednia dieta.
Weganizm to jedna z odmian radykalnego wegetarianizmu, która zakłada wykluczenie z jadłospisu mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym jaj i nabiału. Co w takim razie mogą jeść weganie? Czy weganizm jest zdrowy?  
Dieta przeciwzapalna to plan żywieniowy, który ma na celu wyciszenie toczącego się w organizmie przewlekłego stanu zapalnego, a dzięki temu zapobieganie wielu chorobom, u których źródła leży chroniczne zapalenie o niskiej intensywności (m.in. cukrzycy, reumatoidalnemu zapaleniu stawów, miażdżycy, nowotworom, chorobie Alzheimera). Przeczytaj, jakie są zasady diety przeciwzapalnej i dowiedz się, jakie produkty do niej włączyć, a których nie zaleca się spożywać.

Diety - kompendium wiedzy o dietach, wszystko na temat diet. Diety w chorobie i diety odchudzające, przemiana materii, kalorie. Zdrowe żywienie, zdrowa dieta, zdrowa żywność, skuteczna dieta. Popularne diety: dieta dukana, dieta kapuściana, dieta owsiana, dieta oczyszczająca, dieta kopenhaska, dieta 1000 kalorii, dieta cambridge, dieta 1200 kalorii. Dieta - za i przeciw. Diety, które wspomagają leczenie chorób przewlekłych. Zasady żywienia dla osób, które planują zrzucić zbędne kilogramy. Dowiedz się jak szybko schudnąć, jak uniknąć efektu jojo, jak utrzymać wagę. Diety dla każdego. Produkty dietetyczne, nawyki żywieniowe, produkty niskokaloryczne. Dowiedz się jak schudnąć, jak zrzucić zbędne kilogramy.