Diety

Jakie diety zdobywają popularność w 2022 roku? Takie, które sprzyjają utrzymaniu zdrowia, zmniejszają zagrożenie klimatyczne, poprawiają jakość życia zwierząt hodowlanych i pomagają nam wsłuchać się w potrzeby naszych ciał. Odchudzanie na liście modnych diet zeszło na bardzo daleki plan. Poznaj najmodniejsze diety w 2022 roku!
Odżywianie to nie tylko stosowane diety. Z odżywianiem łączy się cały zestaw zachowań kulinarnych, zakupowych, a także stosunek do ciała i zdrowia psychicznego. W tym tekście zebraliśmy zdobywające popularność zachowania związane z odżywianiem, których nie da się przypisać ani do diet, ani do modnych produktów. Zobacz jak w 2022 roku będzie zmieniać się podejście do odżywiania, gotowania i dbania o zdrowie.
Dieta lekkostrawna to jedyna słuszna droga (oprócz leków) do leczenia chorych narządów. Jest pomocna zwłaszcza, gdy mamy nadżerki w żołądku lub choroby zapalne jelit. Również, gdy cierpimy na przejściową niestrawność lub biegunkę wywołaną infekcją, warto przejść na lżejsze jedzenie, które uspokoi podrażniony układ pokarmowy.
Dla cukrzyka Wigilia i Boże Narodzenie to chwila ciężkiej próby. Tyle smakowitych potraw. Spróbować chce się wszystkiego, ale czy można? Co mogą jeść w czasie świąt diabetycy, a czego powinny unikać? Okazuje się, że Wigilia cukrzyka może być całkiem przyjemna.
Bezglutenowe dania wigilijne w smaku niczym nie ustępują tym przygotowanym według tradycyjnych przepisów. Świąteczne makowce, pierogi, uszka na barszcz czy krokiety z kapustą i grzybami można przyrządzić tak, aby mogły je zjeść także osoby, które zmagają się z celiakią. Podpowiadamy, jak przygotować bezglutenowe dania wigilijne.
Wigilia bezglutenowa - czy jest możliwa? Wigilia zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią największe w roku gotowanie. W przypadku osób na diecie bezglutenowej, oprócz pytania, ile puszek groszku kupić oraz dylematu – grzybowa czy barszcz czerwony, pojawiają się inne dylematy. Jak przygotować bezglutenową Wigilię, jeśli najważniejszym daniem są pierogi, a na stole królują ciasta? Jak zorganizować święta bez glutenu? Przy odrobinie chęci i uwagi da się, a nawet nie będzie to trudne. Sprawdź, co podać na wigilijny stół, gdy z menu trzeba wykluczyć gluten.
Dieta w ciąży powinna być zrównoważona, urozmaicona i bogata w pełnowartościowe składniki potrzebne do budowy tkanki dziecka. Świąteczne menu jest bogate, chciałabyś spróbować wszystkich, ale też nie zaszkodzić sobie i dziecku. Jak znaleźć złoty środek? Jak przygotować dania wigilijne, gdy jesteś w ciąży?
Czas Wigilii i Bożego Narodzenia to wielkie świętowanie i festiwal tradycyjnych potraw. Zwykle w tym czasie osoby na specjalnych dietach, z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi zastanawiają się, czy mogą jeść te same potrawy, co wszyscy, czy jednak muszą się ograniczać. Nietolerancja laktozy (czyli cukru występującego w mleku i produktach mlecznych) jest jedną z najczęstszych nietolerancji pokarmowych. Nic więc dziwnego, jeśli w twojej rodzinie pojawi się osoba z tą przypadłością. Jak przygotować wigilię bez laktozy? Czym zastąpić mleko? Sprawdź przykładowe przepisy na wigilijne dania bez laktozy.
Jesteś w ciąży, patrzysz na zastawiony smakołykami wigilijny stół i zastanawiasz się, czy możesz sobie pozwolić na łakomstwo, skoro kapusta i grzyby wywołują wzdęcia, a smażony karp jest ciężkostrawny. Co możesz jeść w Wigilię, jeśli jesteś w ciąży albo gdy karmisz piersią, by nie zaszkodzić sobie ani dziecku?
Lekkostrawne dania wigilijne to świetny pomysł nie tylko dla tych, którym zdrowie nie pozwala sięgać po tradycyjne potrawy wigilijne. Wigilia i Boże Narodzenie w wersji light wyjdzie nam wszystkim na zdrowie. Sprawdź, jak przyrządzić potrawy na lekkostrawne święta.
Dieta lekkostrawna to dieta lecznicza, której jadłospis jest zalecany w wielu chorobach, szczególnie w schorzeniach jelit, po operacjach czy zatruciach, a także dla ludzi starszych. Dieta lekkostrawna dostarcza produkty nieobciążające żołądka, o małej objętości. Sprawdź, jak wygląda przykładowy tygodniowy (na 7 dni) jadłospis w diecie lekkostrawnej i wypróbuj dietetyczne przepisy.

Diety - kompendium wiedzy o dietach, wszystko na temat diet. Diety w chorobie i diety odchudzające, przemiana materii, kalorie. Zdrowe żywienie, zdrowa dieta, zdrowa żywność, skuteczna dieta. Popularne diety: dieta dukana, dieta kapuściana, dieta owsiana, dieta oczyszczająca, dieta kopenhaska, dieta 1000 kalorii, dieta cambridge, dieta 1200 kalorii. Dieta - za i przeciw. Diety, które wspomagają leczenie chorób przewlekłych. Zasady żywienia dla osób, które planują zrzucić zbędne kilogramy. Dowiedz się jak szybko schudnąć, jak uniknąć efektu jojo, jak utrzymać wagę. Diety dla każdego. Produkty dietetyczne, nawyki żywieniowe, produkty niskokaloryczne. Dowiedz się jak schudnąć, jak zrzucić zbędne kilogramy.