Diety

Nutridrinki są powszechnie stosowane w żywieniu w chorobie, ponieważ ich celem jest zapobieganie lub leczenie niedożywienia organizmu. Nutridrinki w małej buteleczce zawierają skarbnicę witamin i składników mineralnych, dlatego są szczególnie polecane  osobom zmagającym się z chorobami nowotworowymi, ponieważ w szybkim czasie pomagają zregenerować wyniszczony organizm. Można je także wprowadzić do diety niejadka, jak i osoby starszej, która z różnych powodów nie może spożywać tradycyjnych pokarmów. Sprawdź jakie jeszcze są zalety stosowania nutridrinków.
Catering dietetyczny jest alternatywą dla domowego gotowania i odkryciem ostatnich lat. Coraz więcej osób zamawia gotowe posiłki na cały dzień z dostawą do domu czy pracy. Jakie są plusy i minusy takiego sposobu odżywiania się?
Osteoporoza przez długie lata rozwija się w ukryciu. Stopniowo niszczy układ kostny i prowadzi do groźnych złamań. W Polsce choruje na nią ok. 3 mln osób, a eksperci alarmują, że jeśli nie zmienimy stylu życia, liczba ta będzie szybko rosnąć. Co służy zdrowiu twoich kości?
Nie bez przyczyny nazywane były strawą biegaczy. Za sprawą niepozornych ziarenek nie tylko poprawisz kondycję i będziesz zdrowsza, ale też schudniesz. Warto spróbować!
Nie jest sposobem odżywiania na całe życie, ale może być doskonałym wstępem do zmiany nawyków żywieniowych i zdrowszego stylu życia. Odkryj diety warzywno-owocowe.
Kiedy temperatura wzrasta, apetyt maleje. Należy wtedy z większą rozwagą tak komponować menu, by było źródłem energii, cennych składników odżywczych i dawało jednocześnie trochę orzeźwienia. Sprawdź, co jeść podczas upałów.
Nazywana jest też dietą mindful lub po prostu jedzeniem intuicyjnym. To jeden z najważniejszych trendów żywieniowych ostatnich lat. Jest wybawieniem dla osób zmęczonych nakazami i zakazami, liczeniem kalorii, ciągłym uczuciem głodu, jedzeniem niesmacznych produktów.
Palisz papierosy? Koniecznie zmień swoją dietę. Właściwe jedzenie pomoże nieco złagodzić negatywny wpływ nałogu na zdrowie i urodę.
Protokół autoimmunologiczny to specjalny rodzaj diety wskazany dla osób z chorobami autoimmunologicznymi. Eliminuje produkty, które mogą być przyczyną stanów zapalnych i wycisza układ immunologiczny. Powinien być stosowany pod opieką dietetyka, gdyż ze względu na swój restrykcyjny charakter może doprowadzić do powstania niedoborów żywieniowych.
Dieta cukrzycowa, oprócz leków obniżających poziom cukru we krwi, jest podstawą leczenia cukrzycy. Cukrzyk wcale nie musi rezygnować z dobrej kuchni. Dieta cukrzycowa też może być smaczna i urozmaicona, należy tylko przestrzegać kilku zasad. Sprawdź, na czym polega dieta cukrzycowa, co można jeść, a które produkty są przeciwwskazane.
Dieta antyhistaminowa przeznaczona jest dla osób, które mają stwierdzoną nietolerancję histaminy lub niedobór enzymu DAO. Pozwala na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia chorego oraz zminimalizowanie przykrych objawów towarzyszących nietolerancji histaminy typu: duszność, pokrzywka, zaczerwienienie twarzy. Na czym polega dieta antyhistaminowa i jakich produktów należy unikać?

Diety - kompendium wiedzy o dietach, wszystko na temat diet. Diety w chorobie i diety odchudzające, przemiana materii, kalorie. Zdrowe żywienie, zdrowa dieta, zdrowa żywność, skuteczna dieta. Popularne diety: dieta dukana, dieta kapuściana, dieta owsiana, dieta oczyszczająca, dieta kopenhaska, dieta 1000 kalorii, dieta cambridge, dieta 1200 kalorii. Dieta - za i przeciw. Diety, które wspomagają leczenie chorób przewlekłych. Zasady żywienia dla osób, które planują zrzucić zbędne kilogramy. Dowiedz się jak szybko schudnąć, jak uniknąć efektu jojo, jak utrzymać wagę. Diety dla każdego. Produkty dietetyczne, nawyki żywieniowe, produkty niskokaloryczne. Dowiedz się jak schudnąć, jak zrzucić zbędne kilogramy.