Diety

Dieta antyhistaminowa przeznaczona jest dla osób, które mają stwierdzoną nietolerancję histaminy lub niedobór enzymu DAO. Pozwala na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia chorego oraz zminimalizowanie przykrych objawów towarzyszących nietolerancji histaminy typu: duszność, pokrzywka, zaczerwienienie twarzy. Na czym polega dieta antyhistaminowa i jakich produktów należy unikać?
Nie masz energii do życia, nic ci się nie chce? Sprawdź, czy w twojej diecie nie brakuje składników odpowiedzialnych za dobry nastrój: węglowodanów złożonych, tryptofanu - cennego aminokwasu niezbędnego do produkcji serotoniny; wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3; a także witamin i minerałów, których niedobór może prowadzić do depresji, jak selen, magnez, witamina B6, kwas foliowy, witamina B12.
Dieta na dobry humor pomoże zniwelować skutki stresu, poprawić nastrój, a nawet wspomóc walkę z depresją. Ostatnio często masz gorsze dni? Możesz temu zaradzić! Jednym z prostych i skutecznych sposobów na poprawę nastroju jest przemyślane menu. Wystarczy wprowadzić do swojej diety odpowiednie produkty. Sprawdź, co jeść, żeby mieć energię i dobry humor!
Dieta na stres to nie wymysł - dzięki odpowiedniej diecie łatwo poradzisz sobie ze stresem. Czy wiesz, że winą stresu może być rozdrażnienie, kołatanie serca, bezsenność lub drganie powieki? Jadłospis bogaty w cynk, wapń, tryptofan, magnez i witaminę B złagodzi objawy stresu, uspokoi, poprawi pamięć i myślenie.
Biała dieta jest niezbędna do utrzymania pięknego uśmiechu po zabiegu wybielania zębów. Śnieżnobiałe zęby to efekt wybielania, który chcemy zachować jak najdłużej. Aby tak się stało, musimy przestrzegać kilku ważnych zasad. Co można jeść na białej diecie? Jakich produktów należy unikać?
Dieta na bezsenność jest jednym z lepszych sposobów radzenia sobie z problemami ze snem. Trudności w zasypaniu mogą skutkować problemami z pamięcią i koncentracją oraz ogólnym pogorszeniem jakości życia. Z pomocą może przyjść odpowiednio dobrana dieta. Sprawdź, co jeść i czego unikać, by dobrze spać.
Dieta wegetariańska staje się coraz bardziej popularna. Nic więc dziwnego, że sięgają po nią coraz to młodsze osoby. "Nie jem mięsa" – taką deklarację coraz częściej słyszą rodzice nastolatków. Czy dieta wegetariańska w okresie dojrzewania jest zdrowa? Kiedy należy konsultować dietę wegetariańską z lekarzem? Wyjaśniamy wątpliwości.
Dieta po COVID-19 to dieta, której główną rolą jest przyspieszenie regeneracji po chorobie. Z tego powodu powinna dostarczać więcej kalorii i białka niż przeciętny jadłospis. Co jeść po chorobie COVID-19? Jak poradzić sobie z brakiem apetytu? Sprawdź praktyczne wskazówki i listę produktów zalecanych w diecie po COVID-19.
Nalewka z propolisu to absolutny zdrowotny przebój. Liczne właściwości zdrowotne nalewki z propolisu sprawiają, że warto mieć ją w domu. Pomaga na ból gardła, leczy afty, ale to nie wszystko. Sprawdź, jakie właściwości zdrowotne ma nalewka z propolisu!
Przepis jest prosty – wystarczy pewne produkty zawrzeć w swojej codziennej diecie, a poprawi się twoje poczucie szczęścia. Czy to możliwe? Odpowiedź brzmi: Tak! Być może dalszy ciąg wzbudzi większą rezerwę, gdyż po pierwsze należy pożegnać się z pieczywem przy większości posiłków, mocną kawą i gotowymi potrawami fast food i z supermarketów. Ale za to na to miejsce zaprosić można czekoladę, parmezan, orzechy brazylijskie i inne smakołyki.
Dieta w ciąży powinna być zrównoważona, urozmaicona i bogata w pełnowartościowe składniki potrzebne do budowy tkanki dziecka. Świąteczne menu jest bogate, chciałabyś spróbować wszystkich, ale też nie zaszkodzić sobie i dziecku. Jak znaleźć złoty środek? Jak przygotować dania wigilijne, gdy jesteś w ciąży?

Diety - kompendium wiedzy o dietach, wszystko na temat diet. Diety w chorobie i diety odchudzające, przemiana materii, kalorie. Zdrowe żywienie, zdrowa dieta, zdrowa żywność, skuteczna dieta. Popularne diety: dieta dukana, dieta kapuściana, dieta owsiana, dieta oczyszczająca, dieta kopenhaska, dieta 1000 kalorii, dieta cambridge, dieta 1200 kalorii. Dieta - za i przeciw. Diety, które wspomagają leczenie chorób przewlekłych. Zasady żywienia dla osób, które planują zrzucić zbędne kilogramy. Dowiedz się jak szybko schudnąć, jak uniknąć efektu jojo, jak utrzymać wagę. Diety dla każdego. Produkty dietetyczne, nawyki żywieniowe, produkty niskokaloryczne. Dowiedz się jak schudnąć, jak zrzucić zbędne kilogramy.