Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Kołyska na mięsnie brzucha

Eksperci radzą

Joanna Barcikowska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Instruktorka

Kołyska na mięsnie brzucha

Chciałabym zakupić kołyskę na mięśnie brzucha, ale nie wiem, czy ten przyrząd jest skuteczny. Może skuteczniejsze są tradycyjne "brzuszki"?

Różnica w ćwiczeniach tradycyjnych oraz tych wykonywanych przy pomocy kołyski polega na ułożeniu ramion. W ćwiczeniach tradycyjnych ramiona są najczęściej zaplecione za głową. Takie ich ułożenie powoduje często napięcia w okolicy karku i szyi lub nadmiernie wykorzystywanie ramion w ćwiczeniu poprzez przesuwanie łokci do przodu. W kołysce ramiona są oparte na specjalnym stelażu, dzięki czemu mamy większy komfort ćwiczeń i uzyskujemy lepszą izolację pracujących mięśni brzucha. Moim zdaniem różnica w skuteczności ćwiczeń jest niewielka, za to lepszy jest komfort ćwiczeń (wygodne ułożenie głowy na poduszce i ramion na stelażu). Jeśli nie masz problemów z napięciem w odcinku szyjnym kręgosłupa i potrafisz prawidłowo pod względem technicznym wykonywać ćwiczenia, urządzenie to nie jest dla Ciebie zbyt potrzebne.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.