Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Kiedy jeść, a kiedy ćwiczyć?

Eksperci radzą

Joanna Barcikowska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Instruktorka

Kiedy jeść, a kiedy ćwiczyć?

Słyszałam, że nie powinno się jeść tuż przed ćwiczeniami i zaraz po nich. Ile więc czasu powinno się odczekać?

Posiłek przed treningiem powinien być spożyty na mniej więcej 2 godziny przed planowanym wysiłkiem. W swoim składzie powinien zawierać węglowodany wolno wchłaniane przez organizm i zawierające dużą ilość błonnika pokarmowego, takie jak: gruboziarniste pieczywo, ciemne kasze, makarony, owsianka, warzywa strączkowe. Posiłek potreningowy powinien zawierać pełnowartościowe białko w postaci chudego mięsa, wędlin, ryb i produktów mlecznych oraz węglowodany w postaci ryżu, owoców, soków. Powinien być spożyty w przeciągu godziny po zakończeniu wysiłku.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.