Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Ćwiczenia na spalenie tłuszczu z brzucha i ud

Eksperci radzą

mgr Marta Romanowska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Ćwiczenia na spalenie tłuszczu z brzucha i ud

Mam 13 lat, ważę około 50 kg, mój wzrost to 160 cm. Chyba to prawidłowa waga, lecz chciałabym spalić tłuszcz z brzucha i ud. Jakie ćwiczenia muszę wykonywać, żeby zrealizować mój cel?

W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem prawdopodobnie będzie połączenie odpowiednio skomponowanej diety oraz ćwiczeń wzmacniających. Staraj się odżywiać zdrowo i dostarczaj źródła białka 3-4 razy dziennie. Ćwiczenia, które bezpośrednio nie wyszczuplą twojego brzucha i ud, ale wzmocnią te partie ciała, dzięki czemu będą one wyglądały dużo korzystniej, to: deska (tzw. plank), półprzysiady A) z rozstawieniem stóp nieco szerzej niż na szerokość bioder, palce stóp lekko na zewnątrz oraz B) bardzo szerokim rozstawieniem nóg i ustawieniem stóp palcami skierowanymi do boku, jak przy baletowym „plie”, wykroki bądź wejścia-zejścia na skrzynię. Przeczytaj odpowiedzi na inne pytania skierowane do mnie na tej stronie – znajdziesz tam wiele cennych wskazówek.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.