Usunięcie cieni pod oczami i objawu Dennie-Morgana przy AZS [Porada eksperta]

2016-03-09 17:40 Marek Wasiluk

Chciałabym pozbyć się defektu, jakim są ogromne, brązowe cienie pod oczami (z wyraźną doliną łez), a także objawu Dennie-Morgana, którym u mnie są 2 głębokie bruzdy/fałdy. Od urodzenie cierpię na ostre atopowe zapalenie skóry, więc moja skóra w tym miejscu jest bardzo zniszczona. Jak najlepiej i najtrwalej pozbyć się tego problemu?

Z racji pani choroby i jej nasilenia trudno będzie uzyskać satysfakcjonujące efekty. Można próbować laseroterapii w wykorzystaniem laserów przeznaczonych do tego typu nieprzebarwień (np. laser bromkowo-miedziowy), ale leczenie na pewno będzie długotrwałe i dosyć bolesne. AZS powoduje, że skóra nie chce się regenerować po tego typu zabiegach. Ponadto nawet jeśli podda się pani leczeniu i uzyska efekty, nie ma niestety gwarancji, że utrzymają się one na długo.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marek Wasiluk

Specjalista w dziedzinie laseroterapii.

Współwłaściciel warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium

Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13

02-777 Warszawa

www.triclinium.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE