Jak alkohol wpływa na skórę i organizm? [Porada eksperta]

2016-09-29 13:14 Marek Wasiluk

Mam 34 lata - korzystałam już z niektórych zabiegów medycyny estetycznej. Jak niekorzystny wpływ ma alkohol na skórę, szczególnie kiedy korzystam z zabiegów. Pracuję w teatrze i nie ukrywam, że wiem, że nadużywam alkoholu, bo każde spotkanie artystyczne wiąże się z nadużywaniem alkoholu. Jednak rzuciłam palenie z dnia na dzień i wiem, że jestem w stanie ograniczyć picie do minimum, jeśli usłyszę, że bardzo niekorzystnie wpływa na skórę i organizm. Czy może Pan udzielić odpowiedzi mi na ten temat?

Nieduże dawki alkoholu nie będą mieć wpływu, ale większe działają niekorzystnie, skóra szybciej się starzeje, jest odwodniona i przesuszona i predysponuje do rumienia. A na organizm to chyba oczywiste, że duże dawki działają niekorzystnie - szczególnie na wątrobę i mózg.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marek Wasiluk

Specjalista w dziedzinie laseroterapii.

Współwłaściciel warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium

Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13

02-777 Warszawa

www.triclinium.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE