Olaplex: jak działa i jak stosować? Gdzie kupić Olaplex?

2018-10-19 14:44
Olaplex - rozjaśnianie i regeneracja włosów. Co to jest Olaplex? Gdzie kupić?
Autor: Thinkstockphotos.com Olaplex to zabieg nie tylko rozjaśniający włosy, ale także regenerujący. Unikalna formuła pozwala szybko i dokłądnie rozjaśnić włosy.

Olaplex okrzyknięto "ubezpieczeniem dla włosów" i "fryzjerskim kandydatem do Nobla". Olaplex to rozjaśnianie włosów w ekspresowym tempie i dogłębna regeneracja. Czym jest i jak działa system Olaplex - jak go stosować i jakie daje efekty? Gdzie kupić produkty Olaplex?

Olaplex stał się popularny, gdy jakiś czas temu Kim Kardashian w ciągu jednego dnia z brunetki stała się platynową blondynką. Wszyscy zastanawiali się, jak możliwe było uzyskanie takiego efektu w tak krótkim czasie, w dodatku bez szkody dla włosów. Okazało się, że to dzięki Olaplex.

Spis treści:

 1. Jak działa Olaplex?
 2. Jak stosować Olaplex?
 3. Gdzie kupić Olaplex?

Jak działa Olaplex?

Olaplex to zestaw do niedawna trzech, a od lipca 2018 już pięciu produktów, z których dwa przeznaczone są do stosowania w salonie fryzjerskim podczas zabiegu koloryzacji lub rozjaśniania włosów, a trzy służą do pielęgnacji domowej. Żaden nie ma odpowiednika w innych obecnych na rynku produktach, co ma związek ze sposobem działania.

Podczas zabiegu farbowania albo rozjaśniania włosów zostają zerwane mostki (wiązania) dwusiarczkowe, jakich tysiące znajdują się w każdym włosie. Pomiędzy cząsteczkami siarki i wodoru tworzą się wówczas dwa pojedyncze wiązania. Później mogą nastąpić dwie reakcje.

Pierwsza, prawidłowa i bezpieczna dla włosów, to sparowanie pojedynczego wiązania między siarką i wodorem a cząsteczką tlenu. Druga to sparowanie obu tych cząsteczek z trzema cząsteczkami tlenu. Reakcja ta nie jest już dla włosów bezpieczne, gdyż grupa siarczanowa, która powstaje w jej następstwie, tworzy kwas cystynowy, eliminujący białko z wnętrza włosów.

To jej właśnie zapobiega Olaplex. Po zaaplikowaniu produktu na włosy w trakcie zabiegu fryzjerskiego wyszukuje on pojedyncze wiązania między cząsteczkami siarki i wodoru i naprawia je, tworząc wiązanie dwusiarczkowe. W ten sposób zapobiega niekorzystnej reakcji.

Czytaj też:

Flamboyage: na czym polega ta metoda koloryzacji włosów?

Płukanki do włosów: domowe sposoby na rozjaśnienie ich koloru

Jak dbać o rozjaśnione włosy?

Jak stosować Olaplex?

W skład systemu Olaplex wchodzi pięć produktów:

Do użytku w salonie:

  • Olaplex Bond Multiplier No. 1 - dodany przez fryzjera bezpośrednio do dowolnego produktu do koloryzacji albo rozjaśniania włosów jeszcze w trakcie zabiegu naprawia uszkodzone albo zerwane wiązania dwusiarczkowe, a także zapobiega dalszym uszkodzeniom.
   • Olaplex Bond Perfector No. 2, wzmacnia działanie pierwszego produktu i również może być stosowany tylko przez fryzjera. Błędnie zastosowany produkt (użyty w niewłaściwej ilości albo przez zbyt krótki czas) nie zrobi włosom krzywdy, ale też nie zadziała. Farbowanie włosów z użyciem Olaplex zajmuje więcej czasu, niż zwykle, bo produkt rozrzedza farbę, przez co musi ona dłużej poleżeć na włosach. Czas zabiegu wydłuża się o kolejne kilkanaście minut za sprawą produktu numer 2, który, jak maskę, nakłada się na mokre włosy już po procesie farbowania.

    Do stosowania w domu:

    • Olaplex no. 3 Hair Perfector - zawiera ten sam składnik aktywny, co dwa pozostałe produkty, a jego zadaniem jest regeneracja i utrzymanie silnych, zdrowych włosów między kolejnymi zabiegami farbowania. Można go stosować również jako zabieg regeneracyjny na włosy, które nie są farbowane, ale wymagają wzmocnienia i wsparcia po wakacjach, czy intensywnym stosowaniu prostownicy lub lokówki.
    • Szampon Olaplex no. 4 Bond Maintenance - regeneruje włosy i sprawia, że pomiędzy zabiegami chemicznymi pozostają silne i zdrowe. Szampon nawilża włosy i odbudowuje ich strukturę, utrzymuje wiązania mostków dwusiarczkowych we włosach. Produkt ułatwia też stylizację włosów i nadaje im połysku.
    • Odżywka Olaplex no. 5 Bond Maintenance - o tych samych właściwościach, co szampon - oba produkty działają kompleksowo.

     

     Przeciwwskazania do zabiegu Olaplex

     Produkty wchodzące w skład systemu Olaplex są całkowicie bezpieczne i mogą je stosować nawet kobiety w ciąży. W ich składzie nie ma amoniaku, silikonów, siarczanów, ftalanów, DEA, aldehydów, ani glutenu, nie uczulają ani nie podrażniają skóry głowy. Jedynym przeciwwskazaniem jest farbowanie włosów henną – składniki systemu wchodzą w reakcje ze składnikami henny, co może dać na włosach niespodziewany efekt kolorystyczny, którego ciężko będzie się potem pozbyć.

     To ci się przyda

     Gdzie kupić Olaplex?

     Cały system Olaplex możesz kupić w większości dobrych salonów fryzjerskich lub na popularnych portalach aukcyjnych. Średni koszt zakupu całego systemu, razem z produktami do użytku w salonie, to około 1000 zł.

     • UWAGA! Kupując produkt z nieznanych źródeł możesz paść ofiarą oszustwa. System Olaplex sprzedawany przez nieautoryzowane sklepy lub salony może być zwykłą podróbką.
     Czy artykuł był przydatny?
     Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.