Włosy

Czy mycie włosów codziennie to naprawdę bardzo zły pomysł? Ale przecież po to, żeby myć je codziennie stworzono specjalnie szampony do codziennego użycia. Dlatego też pora zmierzyć się z różnymi poglądami na ten temat. Jak często należy myć włosy, aby im nie szkodzić?
Wypadanie włosów to zmora wielu Polek i Polaków. Codziennie gubimy około 100 włosów i to jest całkiem normalne. Na miejscu tego, który wypadł, wyrasta następny. Jeśli jednak straty są większe, warto sprawdzić, co może być przyczyną wypadania włosów. Sprawdź też, jakie są sposoby na wypadanie włosów!
Łupież jest jednym z najczęstszych schorzeń skórnych na całym świecie, bo dotyka aż do 50% populacjii.

Materiał partnerski

Nieestetyczne płatki łupieżu na włosach i ubraniach negatywnie wpływają na nasz wygląd i obniżają samoocenę, w dodatku jest to schorzenie, któremu towarzyszą przykre dolegliwości, takie jak swędzenie i pieczenie skóry głowy, czy uczucie jej ściągania. O tym, czym w istocie jest łupież oraz jak skutecznie walczyć z tym problemem, rozmawiamy z Blancą Bożeną Społowicz, kosmetologiem, pierwszą skin coach w Polsce i autorką książki „Skin Coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry”.

Materiał partnerski

Łupież jest powszechny i dokuczliwy - utrudnia życie nieraz tak bardzo, że potrafi skutecznie wpłynąć na życie towarzyskie i na decyzje, w tym na wybór partnera i drogi zawodowej. To jeden z tych problemów z włosami i skórą głowy, które - jak wynika z badania przeprowadzonego przez markę Head&Shoulders wspólnie z Polskim Towarzystwem Dermatologicznym - najczęściej przydarzają się Polakom. Ilu z nas ma łupież? Jak z nim walczymy i które metody, zdaniem ankietowanych, są najskuteczniejsze?

Materiał sponsorowany

Kiedy włosy są w złej kondycji, często nie jesteśmy w stanie im pomóc zwykłymi kosmetykami czy domowymi kuracjami. Aby dogłębnie odżywić i odbudować włosy, możemy wybrać jeden z popularnych zabiegów, oferowanych w salonach fryzjerskich.
Zdrowe włosy są marzeniem wielu kobiet. Wygląd naszych włosów zależy przede wszysktim od kondycji naszego organizmu, pielęgnacji oraz od tego, co jemy. Jeśli uważamy, że włosy nie wyglądają jednak tak zjawisko jak w reklamie szamponu, to warto poddać je domowym zabiegom na bazie babcinych receptur. Sprawdźcie 5 sposobów na naturalną pielęgnację skóry głowy i włosów!
Przeziębienie włosów to dosyć częsta przypadłość - a mimo to mało kto o niej słyszał. Zazwyczaj widzimy tylko skutki przeziębienia włosów, nie zdając sobie sprawy z ich przyczyny. Trycholog wyjaśnia, czym jest przeziębienie włosów, jak objawia się przeziębienie włosów i czym grozi.
Pierwsze objawy wypadania włosów zazwyczaj zwracają naszą uwagę i wywołują niepokój. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nadmierna utrata włosów może wiązać się z niekorzystnymi zmianami występującymi w organizmie. Dlatego jeżeli poczujemy, że dzieje się coś złego – koniecznie skonsultujmy się z lekarzem. Ale jak rozpoznać, kiedy problem utraty włosów jest na tyle poważny, że konieczna jest diagnoza specjalisty?

Materiał sponsorowany

Spłowiałe, bez połysku i koloru - twoje włosy nie muszą tak wyglądać, nawet jeśli urlop postanowiłaś niemal w całości spędzić na beztroskim plażowaniu. Wystarczy wiedzieć, jak o nie zadbać i jakich błędów nie popełniać. Jak więc zapobiec płowieniu koloru włosów, co zrobić, by włosy nie blakły i nie straciły koloru pod wpływem słońca, morskiej wody lub chloru z basenu?
Niektóre domowe sposoby na łupież mogą pomóc, a inne mogą zaszkodzić. Warto poznać je wszystkie, żeby przypadkiem nie zrobić sobie krzywdy.
Używasz dobrych kosmetyków, pamiętasz o tym, by po każdym myciu włosów nakładać na nie odżywkę, pielęgnację wspomagasz maską, a mimo to włosy nadal sprawiają ci problemy? Jeśli są suche, zniszczone, masz problemy ze skórą głowy lub rozdwojonymi końcówkami, być może gdzieś popełniasz błąd.

Włosy – dowiedz się co robić by mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy. Jak zatrzymać wypadanie włosów, jak pielęgnować włosy. Włosy przetłuszczające się, włosy suche, włosy mieszane, pielęgnacja włosów. Jak farbować włosy, by im nie zaszkodzić. Choroby, które wpływają na stan, wygląd i kondycję włosów. Zabiegi poprawiające kondycję włosów. Domowe sposoby na elektryzujące się włosy. Jak odżywiać włosy od wewnątrz - naturalne witaminy, minerały oraz suplementy diety, jak wzmocnić włosy. Jakie szampony, odżywki i maski do włosów są najlepsze? Jak prawidłowo suszyć włosy? Co niszczy włosy, jak chronić włosy przed wysoką temperaturą. Jakie są przyczyny wypadania włosów. Jak przyspieszyć porost włosów.