Zrób to sama - DIY

Maseczka na twarz jest jedną z najstarszych metod pielęgnacji skóry. Nawet dziś trudno znaleźć skuteczniejszy sposób odświeżenia i odżywienia skóry. Trzeba tylko dobrać odpowiednią maseczkę na twarz do swojego rodzaju cery. Sprawdź, jak wykonać domową maseczkę do cery tłustej, mieszanej, suchej i wrażliwej.
Kawa pobudza, kawa odchudza i... redukuje cellulit. Zawarta w kawie kofeina ma zbawienny wpływ na pomarańczową skórkę i wiotką skórę. Regularnie stosując peelingi kawowe ograniczysz widoczność cellulitu, poprawisz jakość skóry i zredukujesz drobne zaczerwienienia. Dlatego po wypiciu porannej kawy pomyśl o orzeźwiającym prysznicu połączonym ze zdrowym peelingiem.
Kurkuma ma wspaniałe właściwości zdrowotne i kosmetyczne. Od wieków wykorzystywana była do produkcji domowych kosmetyków, w szczególności pielęgnujących masek do twarzy. Maseczka do twarzy z kurkumy działa antybakteryjnie, koi podrażnienia, rozjaśnia, wyrównuje koloryt i delikatnie złuszcza. To uniwersalny kosmetyk do wszystkich typów skóry.
Odżywka do włosów - przepis na jej domową wersję znały kiedyś wszystkie kobiety. Na taką odżywkę do włosów składała się mieszanka octu, jaj i piwa. Jeśli po umyciu włosów twoja skóra swędzi i jest podrażniona, warto odstawić sklepowe specyfiki i wypróbować sprawdzony sposób na oczyszczanie i odżywianie włosów. Domowa odżywka do włosów to również tania i szybka metoda pielęgnacji. Sprawdź, jak ją zrobić!
Domowy samoopalacz musi barwić skórę i ją nawilżać. Dlatego najlepiej go wykonać z naturalnych składników - kawy, herbaty, kakao i olejów naturalnych. Domowy samoopalacz jest alternatywą dla alergików, osób z wrażliwą skórą i tych, którzy szukają sposobów na bezpieczną i naturalną opaleniznę. Sprawdź przepisy na domowe samoopalacze.
Glinka zielona ma właściwości antybakteryjne, dlatego szczególnie polecana jest posiadaczkom cer problematycznych. Maseczka z glinką zieloną matuje, wygładza cerę, działa antyseptycznie i zapobiega pojawianiu się niedoskonałości. Sprawdź, jak przygotować maseczkę na bazie zielonej glinki.
Peeling enzymatyczny skutecznie złuszcza skórę, dzięki czemu jest gładka i oczyszczona. Nie jest jednak tak drastyczny jak popularny peeling ziarnisty. Peeling enzymatyczny występuje w formie maseczki, nie trzeba w związku z tym niepotrzebnie pocierać skóry. To rozwiązanie szczególnie dobre dla skóry wrażliwej, naczynkowej, trądzikowej. Dowiedz się, jakie działanie ma peeling enzymatyczny i jak wykonać domowy peeling enzymatyczny.
Maseczka z żelatyny to prosty, zdrowy, a do tego bardzo tani sposób na uzyskanie gładkiej i promiennej cery w pół godziny. Maseczka  z żelatyny oczyszcza pory, wzmacnia naczynia krwionośne i ujędrnia skórę, a wszystko dzięki kolagenowi i witaminom, w które obfituje żelatyna. Jak wykonać maseczkę z żelatyny? Podajemy sprawdzone przepisy przy wykorzystaniu żelatyny i mleka, miodu, węgla, cytryny, zielonej herbaty i mąki kukurydzianej.
Maseczka z miodu to pomysł na domowy, tani kosmetyk. Miód działa antybakteryjnie i odkażająco, ale dodatkowo nawilża skórę. Maseczkę z miodu mogą stosować zarówno osoby ze skórą trądzikową, tłustą i mieszaną, jak i posiadacze wrażliwej cery. Aby czerpać z drogocennych właściwości miodu, do przygotowania domowych kosmetyków najlepiej używać dobrej jakości miodów ze sprawdzonych źródeł.
Soda oczyszczona to środek o niezliczonej ilości zastosowań. Znana z kuchni i łazienki, soda oczyszczona jest również stosowana w kosmetyce. Domowe kosmetyki z sodą mają za zadanie oczyszczać skórę i usuwać martwe komórki naskórka. Soda silnie oczyszcza i wysusza, dlatego nie może z niej korzystać każdy. Dowiedz się więcej na temat kosmetycznych właściwości sody oczyszczonej.
Peeling do rąk pobudza krążenie krwi, poprawia koloryt skóry, ujędrnia ją i wygładza. Naturalne oleje i natłuszczające masła dodane do peelingu, nawilżają skórę dłoni, która często wysusza się i pęka. Peeling do rąk najlepiej wykonywać raz w tygodniu, by zawsze cieszyć się nienagannie gładką i piękną skórą. Sprawdź przepisy na domowe peelingi do rąk.
Znasz węgiel aktywny? To czarne pastylki, które kupujesz, gdy masz problemy z żołądkiem. Po wyleczeniu zatrucia pokarmowego węgiel ląduje na dnie apteczki, a może okazać się przydatny w kosmetyczce. Maseczka z węgla aktywnego sprawdza się doskonale w pielęgnacji cery trądzikowej, z zaskórnikami, tłustej i naznaczonej przebarwieniami. Sprawdź przepis na czarną maseczkę z węgla.