Tipsy z białą końcówką [Porada eksperta]

2013-04-05 15:37
Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Chciałabym założyć sobie tipsy. Nigdy wcześniej nie robiłam sobie sztucznych paznokci. Ostatnio zobaczyłam w gazecie tipsy od razu z białą końcówką - czyli tzw. frenczowe. Bardzo bym prosiła o informację, czym one się konkretnie różnią od zwykłych i jak się je robi. Czy to jest jakaś inna technika? I ile mogą one kosztować u manikiurzystki.

Tipsy zwykłe czyli nie frenchowe są w standardzie w kolorze przezroczystym lub mlecznym. Nakleja się je standardowo na koniec lub do połowy naturalnego paznokcia. Spiłowuje granice między sztucznym a naturalnym paznokciem, a następnie pokrywa żelem lub akrylem (zależy od techniki). Tipsy frenczowe, jak słusznie zauważyłaś różnią się tym, że są kredowo białe. I również taki tips nakleja się na koniec lub do połowy paznokcia naturalnego, a następnie pokrywa się wybraną masą. Ja osobiście najbardziej lubię pokrywać tipsy frenczowe żelem przezroczystym – uzyskuje się wówczas najciekawszy efekt i najbardziej widoczny :) Również na rynku pojawiły się paznokcie frenczowe w różnych kolorach – czyli nie musi to być biała końcówka a np. żółta, zielona, różowa... Paznokcie frenczowe ogólnie rzecz biorąc są droższe w salonach od zwykłych tipsów. Ceny są od 120 do nawet 180 zł. Podsumowując – polecam tipsy frenczowe, ponieważ mają bardzo ładny wygląd, nie trzeba ich malować (choć oczywiście można) Są estetyczne i pasują do każdego stroju. I zawsze dla urozmaicenia można np. zatopić w żelu jakiś element dekoracyjny – typu cyrkonia, suszony kwiatek lub kalkomania.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.