jak nadać krótkim paznokciom kształt? [Porada eksperta]

witam, mam brzydkie paznokcie i krótkie, chcę mieć nadal krótkie ale chcę żeby miały ładny kształt i niewiem jak to zrobić

Witam, aby paznokcie miały ładny kształt potrzebny jest dobry pilniczek. Nie powinien być metalowy, tylko papierowy, nie za cienki by wygodnie się nim piłowało. Kolejnym ważnym elementem jest dopasowanie kształtu paznokcia do dłoni i wielkości płytki. Pamiętaj o zasadzie - im szersza płytka tym węższy kształt paznokcia. Jeśli zrobisz szerokie (np. kwadratowe) paznokcie przy dużej dłoni, palce automatycznie zrobią się jeszcze większe optycznie i szersze. Paznokcie piłujemy nie tylko z góry nadając im wybrany kształt, ale również z boku by ładnie je wysmuklić i nie pozwolić na "zarastanie" boczków paznokcia. Dodatkowo dobrze używać oliwki do paznokci z witaminami. Nadaje im ładny połysk, wzmacnia płytkę i nawilża po piłowaniu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE