Redukowanie tkanki tłuszczowej [Porada eksperta]

2013-08-12 16:22
Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Witam, mam 25 lat. Jestem zainteresowany zredukowaniem tkanki tłuszczowej. W badaniach wyszły mi następujące wyniki: tk. tłuszczowa 14,5%, woda: 61,9%, masa mięśni 63,5. Masa kości 3,3. Moja waga to 78,3kg. Mam bardzo dużą aktywność fizyczną: 2x w tygodniu biegam, 1x gram w piłkę nożną, 3x wykonuję trening siłowy. Jak powinienem się odżywiać, aby spalać tkankę tłuszczową? Interesuję mnie poziom 9%. Proszę o szczegółową radę.

Witaj! 9% tkanki tłuszczowej dla amatora to przesada. Bo niby co ta redukcja ma Panu dać? Chce Pan szybciej biegać? Z mojego doświadczenia wynika, że obniżenie do 9% tkanki tłuszczowej u tak młodego człowieka powoduje spadek testosteronu i zaburzenia potencji, nie wspominając o obniżonym nastroju i niechęci do ćwiczeń.

Proponuję przemyśleć, czy warto. Jeśli mimo to będzie Pan chciał pozbyć się tkanki tłuszczowej, to proponuję specjalistę, który będzie kontrolował poziom tłuszczu i zaproponuję Panu odpowiednią dietę, będzie miał również wgląd w ćwiczenia fizyczne i trening. Pozdrawiam serdecznie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE