Kłopoty przy ząbkowaniu [Porada eksperta]

2013-04-06 22:43 Iwonna Niegowska

Moja córka ząbkuje. Jest strasznie marudna, nie chce jeść, ma temperaturę. Nie chce pić mleka. Co zrobić, by nie zaburzyć jej rozwoju?

Warto spotkać się z pediatrą, bo mogą to być objawy infekcji lub innej choroby, a nie tylko ząbkowania. Lekarz powie, jak złagodzić objawy (zaleci na przykład leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, żele do smarowania dziąseł itp.). Na pewno warto podawać płyny: oprócz mleka, soki dla niemowląt, herbatki, aby w czasie gorączki uzupełnić ich ewentualne ubytki. Dobry jest także twardy gryzak (schłodzony w lodówce) jeśli dziecko używa smoczka.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iwonna Niegowska

Absolwentka Wydziału Żywienia Człowieka warszawskiej SGGW. Członek Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych i Europejskiej Grupy Żywieniowców Unilever Health Institute w Holandii. Od ponad 3 lat pracuje dla firmy Unilever, gdzie jest odpowiedzialna za aspekt żywieniowy między innymi produktów marki Knorr oraz wsparcie dla programu "Jem kolorowo".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
KOMENTARZE