Głodówka tygodniowa: sprawdź, jak przebiega głodówka tygodniowa

2013-02-20 11:34 Agnieszka Paculanka

Głodówka tygodniowa, w przypadku osób zdrowych, nie wymaga konsultacji z lekarzem, ale na pewno wymaga zwolnienia tempa życia. Nie od rzeczy byłoby przeprowadzenie jej w trakcie urlopu. Czy głodówka tygodniowa wymaga przygotowań? Jak się będziesz czuła w trakcie głodówki trwającej aż tydzień?

Głodówka tygodniowa oczyszcza organizm, ale nie wymaga specjalnych przygotowań. Kilka dni przed jej rozpoczęciem porzuć mięso, nabiał i słodycze. Poza tym głodówka tygodniowa wymaga, byś dzień przed jej rozpoczęciem jadła tylko same owoce i warzywa, możesz też pić soki świeżo wyciskane, nie z kartonu.

Głodówka tygodniowa: jak się będziesz czuła?

Dolegliwości pojawiające się w czasie głodówki tygodniowej są związane z oczyszczaniem się organizmu.

  • 1-3 dzień - to czas, gdy najbardziej odczuwasz głód; ponieważ obniża ci się również ciśnienie, więc możesz mieć zawroty głowy
  • 4-6 dzień - głód już ci nie dokucza, ale wcale nie czujesz się świetnie - to czas, gdy następuje silne zakwaszenie organizmu produktami rozkładu tłuszczu, a ty masz bóle głowy i mięśni, mdłości, osłabienie. Brzydki zapach z ust i cuchnący pot to zmora tego okresu. Pomogą ci spacery, regularne lewatywy i częste branie prysznica wspomagają proces oczyszczania.

Uwaga: głodówka 7-dniowa może powodować ból wątroby, która działa na podwyższonych obrotach, ze względu na oczyszczanie się organizmu - pomoże ci ciepły okład - termofor lub poduszka elektryczna.

Głodówka tygodniowa dzień po dniu

  • pierwszy dzień zacznij od szklanki wody z łyżeczką soli glauberskiej
  • od drugiego dnia głodówki, co drugi dzień rób po przebudzeniu lewatywę z 1,5 litra ciepłej wody
  • staraj się unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, sporo odpoczywaj

Przy wychodzeniu z głodówki konieczny jest okres przejściowy, od którego zależy skuteczność całej kuracji. Dieta po głodówce tygodniowej powinna trwać tyle, ile trwała sama głodówka, czyli siedem dni.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE
Monika
|

Ja polecam taką głodówkę sama jestem już 14 dni tylko zasada jest taka sama jak przy chodzeniu do dietetyka , ja chodzę do
FIZJOTERAPEUTA -AKUPUNKTURZYSTA on pomaga ci skutecznie schudnąć jak zaczniesz się przejadać lub oszukiwać w czasie głodówki to też nie schudniesz. W 9 tygodniowej kuracji schudłam 15 kg i jeszcze nie przytyłam

AMENA
|

Ja to nie polecam takiego odchudzania:-C:-)