Głodówka jednodniowa a odchudzanie. Co daje głodówka jednodniowa?

Głodówka jednodniowa to nie pomysł na odchudzanie, ale dobry sposób, by pozbyć się uczucia ociężałości po przejedzeniu. Dzięki niej choć trochę oczyścisz organizm z toksyn i dasz odrobinę wytchnienia układowi pokarmowemu. Jak powinna przebiegać głodówka jednodniowa?

Głodówka jednodniowa nie sprawi, że stracisz zbędne kilogramy. Jej celem nie jest bowiem odchudzanie, a jedynie delikatne oczyszczenie organizmu z toksyn. Głodówka jednodniowa jest stosowana regularnie na przykład przez Francuzki, które jednak w tym dniu przestrzegają kilku zasad. Jakich?

Głodówka jednodniowa: 4 zasady

  • w dniu głodówki musisz wypić co najmniej 2,5-3 litry niegazowanej wody
  • nie pij soków - zawierają około 10 procent węglowodanów, które utrudnią ci osiągnięcie zamierzonego efektu
  • oszczędzaj się - Francuzki w dniu głodówki leżą, ty nie musisz, ale unikaj większego wysiłku, zrezygnuj z biegania po mieście czy ćwiczeń na siłowni
  • nie przeprowadzaj głodówki jednodniowej częściej niż raz na dwa tygodnie, nie głoduj również w czasie miesiączki, gdy czujesz się osłabiona i w czasie przesilenia wiosennego.

Głodówka jednodniowa: efekty

Głodówka jednodniowa na pewno nie sprawi, że schudniesz, nie oczyści też w spektakularny sposób organizmu. Ma jednak swoje plusy. Przede wszystkim jest wytchnieniem dla twojego układu pokarmowego, pozwala mu odpocząć i nieco się oczyścić. Na pewno dzięki jednodniowej głodówce, dzięki temu, że w jej czasie wypijasz dużo wody niegazowanej, poczujesz się lżejsza i zdrowsza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Marek
|

O zdrowotnych zaletach regularnego potu przez jeden dzień w tygodniu, wiedzieli już starożytni. Nawet koścół zaleca minimum wstrzymanie się od spożycia mięsa i obfitych posiłków przez jeden dzień w tygodniu i wcale nie chodzi o zakaz ze względów religijnych, jak sądzi sporo osób, a właśnie zdrowotnych. Podbudowa religijna wyznaczająca piątek jako dzień postny była tylko po to, żeby nie omijać tego zalecenia. Z kolei dłuższy post adwentowy przygotowuje do bezpiecznego, świątecznego obżarstwa. Na problemy z przejedzeniem po świętach skarżą się Ci, co się nie przygotowali odpowiednio.

Oluś
|

Schudłeś dwa kg i jest to bardzo prawdopodobne, ale te dwa kilogramy to najprawdopodobniej woda i treść żołądkowa dnia poprzedniego ;)
Aby spalić tłuszcz trzeba niestety więcej wysiłku a głodówka musi przebiegać długofalowo i mądrze

DEsPERO
|

Ciekawe że ja w 1 dzień schudłem 2 kg

ergan
|

Nie wierzę w to, że jeden dzień bez jedzenia może cokolwiek zmienić. Oczyszczanie moim zdaniem nie powinno być jednodniowe, lecz długoterminowe i polegać powinno nie na niejedzeniu, lecz na jedzeniu mądrze.