Dodatkowe sposoby na odchudzanie [Porada eksperta]

2013-04-07 22:07 Katarzyna Pryzmont

Witam. Mam 18 lat. 169cm i 66kg. Chciałabym zdrowo schudnąć. Dodam iż 4 razy w tygodniu mam treningi capoeiry do tego wf-y w szkole, a pomimo to mam problemy z obwisłym brzuszkiem. Przestałam jeść słodycze i fast foody. Nie jem po godzinie 18. Zawsze jem śniadania. Staram się jeść więcej owoców i warzyw. Piję przynajmniej 1 litr wody dziennie, a do tego 2/3 kubki zielonej herbaty. Mogłabym prosic jeszcze o jakieś wskazówki/poprawki?

Witaj! Świetnie, że tyle dla siebie robisz. Czy wiszący brzuch miałaś od kiedy pamiętasz, czy też schudłaś już kilka kilogramów i stąd nadmiar skóry w tej okolicy? Wszystko co robisz w kwestii diety jest poprawne. Odżywiaj się regularnie, jedz małe porcje, chudy nabiał, dobrą oliwę, ryby morskie. Przy takiej ilości treningów, musisz pamiętać o węglowodanach złożonych, czyli produktach zbożowych, pełnoziarnistych, np. kaszy gryczanej, ciemnym pieczywie, makaronie razowym. Są one potrzebne do pracy mięśni i do uzupełniania glikogenu. Zbyt mała podaż tych produktów może powodować wolniejszą regenerację. Co do brzucha, koniecznie znajdź informacje na temat 6-weidera. Są to ćwiczenia na brzuch. Bardzo ciężkie i bardzo skuteczne. Dodatkowo, proponuję ci zabiegi Green Vac. To zabieg, który wykonuje się w salonach kosmetycznych lub w spa. Należy wziąć serię zabiegów. Minimum 10. Zabieg polega na zasysaniu skóry, tak jak bańki. Przynosi rewelacyjne efekty.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. " Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.atpgabinetdietetyczny.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE