Poradnik ZdrowieFizjolog żywienia › Nitkowate odciski na stopach

Eksperci radzą

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Nitkowate odciski na stopach

Mam na stopach wrośnięte nitkowate odciski. Jak się ich pozbyć? Po dłuższym tak potwornie bolą mnie stopy, że nie da się tego opisać. Proszę o pomoc

Witaj, Odciski powstają w wyniku nadmiernego, miejscowego obciążenia stopy, z powodu nieodpowiedniego obuwia lub wad układu ruchu. Komórki naskórka grubieją miejscowo i tak powstaje bolesne, niezbyt ładnie wyglądające miejsce. Twój problem najskuteczniej rozwiąże podolog. W gabinecie podologicznym są specjaliści, którzy zajmą się zarówno usunięciem twoich narośli i ustalą, dlaczego biorą się w tym, a nie innym miejscu, zalecą odpowiedni typ obuwia, aktywności i oczywiście higienę. Jeśli jednak ból jest duży, nie warto go bagatelizować tylko sprawdzić, czy nie jest to może dna lub inna dolegliwość stawów. Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania bolącego problemu.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.