Poradnik ZdrowieDietetyk › Czy opaska na żołądek jest refundowana przez NFZ?

Eksperci radzą

mgr Katarzyna Pryzmont - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, specjalista z zakresu odchudzania dorosłych i dzieci, dodatkowo prowadzi warsztaty wspierające i motywujące kobiety odchudzające się - "Pokonać otyłość głową". Współpracuje z Gabinetem EST na warszawskiej Pradze. Kontakt: 880 320 590.

Czy opaska na żołądek jest refundowana przez NFZ?

Mam pytanie, czy opaska na na żołądek jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Muszę nadmienić, że moja waga to 134 kg przy wzroście 164 cm.

Witam! Opaska na żołądek jest refundowana przez NFZ, przy BMI powyżej 40, tak więc w Twoim przypadku jak najbardziej. Jest jednak szereg przeciwwskazań.

Należą do nich: 1. wiek poniżej 18 i powyżej 70 lat, choroby na tle hormonalnym, które są przyczyną otyłości, jakiekolwiek anomalie, typu zaniki lub zwężenia przewodu pokarmowego, alkoholizm i inne choroby uzależniające, różne choroby psychiczne, w tym upośledzenie umysłowe.

Jednak warto osobiście wybrać się do lekarza, ponieważ wymienione przeze mnie skutki mogą nie być w Twoim przypadku brane pod uwagę, a lekarz podczas wywiadu medycznego, stwierdzi, że istnieją inne przeciwwskazania, do chirurgicznego leczenia otyłości.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.