Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa)

2015-09-28 9:55 Monika Majewska

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) to jedno z najbardziej znanych i popularniejszych w Polsce słowackich kąpielisk termalnych. Tutejsza woda mineralna ma nie tylko właściwości lecznicze, lecz także kosmetyczne.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) znajduje się w północno-zachodniej części Słowacji, na Liptowie, nad rzeką Wag, u podnóża Gór Choczańskich. Początki kurortu sięgają lat 80. XX wieku. Wówczas dokonano pierwszego odwiertu, na bazie którego zbudowano kilka basenów. Jednak na większą skalę uzdrowisko zaczęto rozbudowywać dopiero w 2006 roku.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) - właściwości lecznicze

W uzdrowisku wykorzystuje się właściwości lecznicze tutejszych mineralnych wód termalnych, które są bogate w liczne pierwiastki mineralne, takie jak wapń, potas, sód, magnez, mangan, a także siarczany i inne minerały.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) - baseny

Na terenie uzdrowiska funkcjonują:

  • Gino Paradise Besenova (dawniej Thermal park Bešeňová) - odwiedzający mają do dyspozycji:

- 9 otwartych basenów (duży i mały basen pływacki, 4 baseny relaksacyjne, 2 baseny ze zjeżdżalniami, basen dla dzieci ze ślizgawkami) z wodą geotermalną, która pochodzi z odwiertu, z głębokości 1980 m, i ma temperaturę 62 st. C, ale do wykorzystywania w basenach jest schładzana do 26-40 st. C.
- 4 baseny kryte (basen relaksacyjny z miejscami do siedzenia, duży basen pływacki z rurą ze stali nierdzewnej i basen dla dzieci), w których nie ma geotermalnej wody. Znajduje się w nich czysta woda pitna o temperaturze 27-40 st. C.
- Witalny Świat - zespół obejmujący 5 saun (ziołową, rzymską, solną, miętową i fińską), basen chłodzący, masaż wirowy, kąpiel Kneippa, masaż turecki. W Centrum relaksacyjnym w  tym samym obiekcie znajdują się: fitness centrum, stoły Slender, gabinet masażu, solarium.

To ci się przyda

Warto zobaczyć

Po kąpielach w leczniczych wodach można zwiedzić renesansowy kasztel z pierwszej połowy XVII wieku z kolekcją eksponatów ze zbiorów myśliwskich Muzeum Lipotowskiego, który znajduje się ok. 1,5 km od zespołu basenów. Warto zobaczyć także "Beszeniowskie Trawertyny" - rezerwat przyrody.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) - profil leczniczy

Z tutejszych mineralnych wód termalnych powinny skorzystać osoby, które zmagają się z chorobami układu oddechowego i narządu ruchu. Poza tym wspomagają one leczenie schorzeń urologicznych. Z jej właściwości kosmetyczne powinny skorzystać panie, które chcą odżywić swoją skórę.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) - oferta zdrowotna

  • sauna (ziołowa, rzymska, solna, miętowa i fińska)
  • masaże wirowy, turecki
  • kąpiel Kneippa

Źródło wideo: youtube.pl/GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE