Sanatorium Uzdrowiskowe dla Dzieci "Zuch" Szczawno-Zdrój

2015-09-07 12:45
Sanatorium Uzdrowiskowe dla Dzieci Zuch Szczawno-Zdrój
Autor: Thinkstockphotos.com Sanatorium Uzdrowiskowe dla Dzieci "Zuch" w Szczawnie-Zdroju specjalizuje się m.in. w organizowaniu pobytów grupowych dla dzieci oraz "zielonych" i "białych szkół".

Sanatorium Uzdrowiskowe dla Dzieci "Zuch" w Szczawnie-Zdroju specjalizuje się w leczeniu chorób układu oddechowego oraz organizowaniu pobytów grupowych dla dzieci oraz "zielonych" i "białych szkół".

Sanatorium Uzdrowiskowe dla Dzieci "Zuch"w Szczawnie-Zdroju zaprasza małych kuracjuszy na 14-dniowe kolonie rehabilitacyjno-lecznicze, pobyty wypoczynkowe w dowolnym terminie oraz 7-dniowe "zielone i białe szkoły". W tracie pobytu w "Zuchu” dzieci mogą wziąć udział w wycieczkach autokarem (np. do zamków Zamku Książ i Grodno), w wycieczkach pieszych (np. na górę Chełmiec czy Szlakiem Ułanów Nadwiślańskich), a także skorzystać z zimowych zjazdów torem saneczkowym Słoneczna Polana.

W trakcie turnusów dostępne są też kuracje pitne naturalnymi wodami leczniczymi oraz kąpiele w basenie pod nadzorem ratownika. Mali goście ośrodka mogą skorzystać z zajęć socjoterapeutycznych i logopedycznych pod kierunkiem wysoko wyspecjalizowanych terapeutów.

Sanatorium dla Dzieci "Zuch": profil leczniczy

Sanatorium "Zuch": zabiegi

Sanatorium dla Dzieci "Zuch": warunki pobytu

  • na miejscu znajdują się gabinety lekarskie i pielęgniarskie, stołówka, świetlica i sala z pianinem
  • w trakcie roku szkolnego dzieci mogą uczęszczać do pobliskiej szkoły sanatoryjnej (podstawowej i gimnazjum)
  • całodobowa opieka medyczna
Warto wiedzieć

Miejscowość Szczawno-Zdrój leży w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach, u podnóża góry Chełmiec, w województwie dolnośląskim. Występują tu naturalne wody lecznicze wodoro-węglanowo-sodowo-magnezowe. Klimat jest podgórski, łagodny i orzeźwiający, o średniobodźcowym oddziaływaniu na organizm ludzki.

Ważne

Sanatorium Uzdrowiskowe dla Dzieci "Zuch"

ul. H. Sienkiewicza 10
58-310 Szczawno-Zdrój
tel.: +48 74 849 31 79

Polecany artykuł:

Uzdrowisko Szczawno-Zdrój
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.