Terapia wibroakustyczna: nie tylko misy tybetańskie

2015-11-23 10:58
Terapia wibroakustyczna: nie tylko misy tybetańskie
Autor: thinkstockphotos.com Masaż misami tybetańskimi łagodzi stres, odpręża i wprowadza umysł w stan równowagi.

Masaż misami tybetańskimi łagodzi stres, odpręża i wprowadza umysł w stan równowagi. A wszystko dzięki delikatnym wibracjom, jakie fale dźwiękowe wywołują w naszym organizmie. Masaż wibroakustyczny można przeprowadzać również przy pomocy specjalnych urządzeń. Co daje terapia wibroakustyczna?

Terapia wibroakustyczna to pobudzanie komórek falami akustycznymi o zmiennej częstotliwości i amplitudzie. Ma to doprowadzić do poprawy kondycji naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz usprawnienia przepływu krwi i limfy w danym obszarze ciała.

Stałe wibracje o częstotliwości 25-125 Hz pomagają regenerować kości, więzadła i mięśnie.

Mikrowibracje w naszym ciele są zjawiskiem fizjologicznym, powstają np. przy kurczeniu się mięśni, gdy wprawiamy ciało w ruch. Mają bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Ułatwiają usuwanie z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Jeżeli wibracje są na niewystarczającym poziomie, źle się czujemy lub rozwija się jakieś schorzenie, ponieważ uszkodzone komórki nie radzą sobie z usuwaniem szkodliwych produktów katabolizmu i metabolizmu. Przedostają się one do krwi i limfy i wraz z nimi krążą po ciele.

Jak działa terapia wibroakustyczna?

Terapię za pomocą mikrowibracji przeprowadza się w miejscach, gdzie rozwija się dolegliwość. Jej skuteczność została potwierdzona w leczeniu takich dolegliwości jak:

Działanie mikrowibracji jest przedmiotem wielu badań. W czasopiśmie "Reumatologia" (2014) opisano jej zastosowanie u pacjentów z gonartrozą, której objawem jest ból, obrzęk, sztywność, ograniczenie ruchomości oraz deformacja stawów. Po zastosowaniu dziesieciu 15-minutowych zabiegów u chorych zmniejszyły się obrzęki i ból. Mogli swobodnie poruszać się, a nawet wykonywać przysiady.

Warto wiedzieć

Istnieją urządzenie wibroakustyczne, które umożliwiają rehabilitację w domu - można je kupić lub wypożyczyć od 150 zł/mies.

miesięcznik "Zdrowie"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.