Terapia wibroakustyczna: nie tylko misy tybetańskie

2015-11-23 10:58 Anna Jarosz

Masaż misami tybetańskimi łagodzi stres, odpręża i wprowadza umysł w stan równowagi. A wszystko dzięki delikatnym wibracjom, jakie fale dźwiękowe wywołują w naszym organizmie. Masaż wibroakustyczny można przeprowadzać również przy pomocy specjalnych urządzeń. Co daje terapia wibroakustyczna?

Terapia wibroakustyczna to pobudzanie komórek falami akustycznymi o zmiennej częstotliwości i amplitudzie. Ma to doprowadzić do poprawy kondycji naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz usprawnienia przepływu krwi i limfy w danym obszarze ciała.

Stałe wibracje o częstotliwości 25-125 Hz pomagają regenerować kości, więzadła i mięśnie.

Mikrowibracje w naszym ciele są zjawiskiem fizjologicznym, powstają np. przy kurczeniu się mięśni, gdy wprawiamy ciało w ruch. Mają bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Ułatwiają usuwanie z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Jeżeli wibracje są na niewystarczającym poziomie, źle się czujemy lub rozwija się jakieś schorzenie, ponieważ uszkodzone komórki nie radzą sobie z usuwaniem szkodliwych produktów katabolizmu i metabolizmu. Przedostają się one do krwi i limfy i wraz z nimi krążą po ciele.

Jak działa terapia wibroakustyczna?

Terapię za pomocą mikrowibracji przeprowadza się w miejscach, gdzie rozwija się dolegliwość. Jej skuteczność została potwierdzona w leczeniu takich dolegliwości jak:

Działanie mikrowibracji jest przedmiotem wielu badań. W czasopiśmie "Reumatologia" (2014) opisano jej zastosowanie u pacjentów z gonartrozą, której objawem jest ból, obrzęk, sztywność, ograniczenie ruchomości oraz deformacja stawów. Po zastosowaniu dziesieciu 15-minutowych zabiegów u chorych zmniejszyły się obrzęki i ból. Mogli swobodnie poruszać się, a nawet wykonywać przysiady.

Warto wiedzieć

Istnieją urządzenie wibroakustyczne, które umożliwiają rehabilitację w domu - można je kupić lub wypożyczyć od 150 zł/mies.

miesięcznik "Zdrowie"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Truskaweczka90
|

W mojej domowej apteczce od jakiegoś czasu numerem 1 na bolący kręgosłup jest krem DIP HOT przyspiesza krążenie krwi w mięśniach, zmniejsza ich napięcie, dzięki czemu ogranicza ryzyko kontuzji oraz łagodzi bolesność zmęczonych mięśni. Polecił mi go po ostatniej rehabilitacji fizykoterapeuta.

rekin
|

Tylko fizjoterapeuta może wam dobrać indywidualne ćwiczenia, nie szukajcie w necie bo zrobicie sobie krzywdę.
Każdy kręgosłup ma inne problemy, do każdego trzeba podejść osobno.

Linda
|

Ja od kiedy kupiłam materac Art Medic, który polecił mi mój masażysta ze szpitala, zaczęłam dosłownie doceniać życie - nagle okazało się, że można żyć bez bólu, nie tylko łykając proszki, ale po prostu dobrze się wysypiając.

krigi
|

Mnie najwięcej dała zmiana nawyków. Doraźnie, po dłuższej pracy przy biurku, smaruję jeszcze jakimś np. dip hotem albo robię ciepłe okłady, ale przede wszystkim więcej się ruszam, spacery, skłony, w tym jest klucz.

pobutek
|

udajcie się do chiropraktyka

Agata
|

Witam od lutego do dzis byłam 4 razy u nastawiania kęgosłupa z dniem dzisiejszym włącznie !!!
Byłam równiez u lekarza rodzinnego po skierowanie do ortopedy i co... stwierdził że nie potrzba :) wiec gdzie mam się udać ? wypadanie dysków co 3 dni to chyba nie jest normalna sprawa a ból jak wiecie straszny a wypadaja mi szyjne i piersiowe po 2 a dzię kumulacja 3. Pomocy

Asia
|

Ja im więcej chodzę, sprzątam (mam kolumnowy odkurzacz Sebo, nie muszę się schylać przy sprzątaniu), ćwiczę tym mniejsze mam bóle pleców. Najgorsze są dni tzw. lenistwa kiedy nic nie robię, wtedy plecy jakby krzyczały "poruszaj się trochę" :) Nie można też dźwigać max. do 3 kg można nosić zakupy!!!

Aga
|

od 4 tyg. choruje na kregosłup byłam juz 3razu u kręglaza po nastawieniu dobrze się czułam tylko dwa trzy dni .co robic pomózcie

Roman
|

jak ćwiczyć kręgosłup przy dyskopatii kiedy każdy ruch to ból.

ania
|

Witam serdecznie ja tez mam ten problem mam zwyrodnienie kręgosłupa,stawów biodrowych i na dodatek skolioze bardzo mam slne bóle pod prawą łopatka chciałabym kupic pas ortopedyczny i nie wiem który bedzie dobry .dzięki za pomoc