Zwierzęta domowe

Ponad połowa Polaków (52%) ma w domu jakieś zwierzę, najczęściej (u ok. 42%) jest to pies. Porównując ten wynik ze wskazaniami podobnego badania z 2014 r. wiemy, że liczba posiadaczy zwierząt domowych nieco wzrosła. I bardzo dobrze, bowiem badania pokazują, że posiadanie zwierzęcia, zwłaszcza psa, ma dobroczynny wpływ na dorosłych i na dzieci.
Wścieklizna może wystąpić u każdego ssaka, także i u kota. Pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj do dwóch miesięcy od zakażenia. Wścieklizna u kota domowego jest bardzo niebezpieczna, możemy bowiem zarazić się nią od naszego pupila.
Zastanawialiście się kiedyś, czy spanie z kotem jest korzystne dla waszego zdrowia? Czy może wpływa negatywnie na sen? Jak to jest? Sprawdziliśmy.
Koty mogą smakować zapachy, obracać uszami o 180 stopni, są w stanie wyczuć trzęsienie ziemi na długo przed tym, gdy poczują je ludzie, a ich właściciele rzadziej chorują i dłużej żyją. Czym jeszcze zaskakują? Oto fascynujące fakty o kotach, które warto znać, nawet jeśli nie masz w domu kota.
To nieprawda, że by obliczyć "ludzki" wiek psa, należy pomnożyć liczbę jego psich lat przez 7. To jeden z mitów, który w społeczeństwie przetrwał bez żadnych dowodów naukowych, twierdzą badacze z University of California w San Diego, którzy w badaniu opisanym na łamach magazynu „Cell Systems” zaprezentowali bardziej skomplikowaną, za to dokładniejszą metodę przeliczania lat psich na ludzkie.
Pies to towarzysz idealny - jest wierny, nie narzeka, potrafi pocieszyć, poprawić humor, a do tego zachęca do aktywności fizycznej. Wśród psów są jednak rasy, które są szczególnie łagodne dla człowieka i łatwe w ułożeniu. To ważne zwłaszcza dla osób niedoświadczonych i mających w domu małe dzieci.
Pies radośnie przywita cię w progu, cierpliwie „wysłucha”, da ci szczęście i... zapewni zdrowie. Czworonożny pupil bezwarunkowo cię zaakceptuje i obdarzy szczerą miłością. Dzięki niemu łatwiej poradzisz sobie ze stresem i nawiążesz nowe znajomości.
Chomik - dżungarski, syryjski, Roborowskiego, a nawet chomik panda. Niezależnie od tego, na jaką rasę chomika się zdecydujemy, będzie on źródłem radości dla domowników, zwłaszcza dla dzieci. To właśnie chomik jest najczęściej pierwszym zwierzątkiem, jakie dostają pod opiekę najmłodsi. Jak długo żyje chomik? Jak dbać o chomika? Jak się nim zajmować? Co może jeść chomik?
Kot perski to jedna z piękniejszych i atrakcyjniejszych kocich ras. Persy są nie tylko urodziwe, ale i bardzo łagodne i towarzyskie. Niestety wymagają troskliwej i czasochłonnej pielęgnacji. Jakie choroby zagrażają kotom perskim?
Szynszyla to zwierzę o pięknej, gęstej, srebrzystej sierści, które w naturze można spotkać w Ameryce Południowej. Szynszyla może być też trzymana w domu, jednak potrzebne są do tego odpowiednie warunki. Sprawdź, jak dbać o szynszylę, co może jeść, ile żyje szynszyla i jaka jest jej cena.
Ochrona przeciwpasożytnicza to obowiązek każdego właściciela psa czy kota. Znaczny wzrost ocieplenia skutkuje wzmożoną aktywnością insektów, w tym niestety tych pasożytujących zarówno na nas jak i naszych pupilach. W naszej strefie klimatycznej najbardziej dokuczliwe są kleszcze - i choć nie wszystkie przenoszą choroby, to przez ekspertów uznawane są za jedne z najniebezpieczniejszych.

Materiał sponsorowany

Chihuahua to ulubione psy celebrytek, zapewne dzięki temu, że mieszczą się w damskiej torebce. Ale niech nie zwiedzie cię ich typowo maskotkowy wygląd i mikry rozmiar: psy tej rasy bywają zadziorne, tak jakby niedostatek wzrostu i wagi chciały nadrobić zawadiackim podejściem do świata.