Tusz do rzęs: jak go wybrać? 10 niezawodnych tuszów do rzęs [GALERIA]

2019-08-14 14:07 Katarzyna Zielińska

Tusz do rzęs, który jest dobry i tani to marzenie każdej kobiety. Jak znaleźć ten idealny dla siebie? Przedstawiamy 10 niezawodnych tuszów do rzęs z drogerii i zdradzamy, w jak wybrać mascarę, która wyczaruje zalotne spojrzenie.

Jak wybrac tusz do rzęs?

Tusz do rzęs powinien być dobrany nie tylko do ich typu, ale także do kształtu i głębokości oka. Najważniejsze, aby szczoteczką można było łatwo manewrować i dotrzeć do najtrudniejszych do "złapania" kącików. Pod uwagę warto wziąć kształt szczoteczki i długość grzebyka. Najlepiej sprawdzi się grzebyk krótszy niż długość oka (od kącika wewnętrznego do kącika zewnętrznego). Duża szczoteczka nie będzie odpowiednia do głęboko osadzonego oka. Mała szczoteczka używana do umalowania dużego oka sprawi, że osoba będzie musiała się nieźle namachać.

Kolejnym czynnikiem jest gęstość tuszu, co wpływa na jego trwałość i wygodę w malowaniu. Dobry tusz nie powinien być zbyt gęsty, ponieważ wtedy wałkuje się na rzęsach. Większość osób nie lubi mascar, które od razu zasychają na rzęsach, ponieważ nie pozwalają one na nałożenie drugiej warstwy kosmetyku.

Poznaj 10 sprawdzonych tuszów do rzęs, które kupisz w każdej drogerii!

Uwaga! Niestety niektóre tusze potrafią uczulać, ale jest to sprawa bardzo indywidualna. Warto testować kosmetyki różnych marek, aby znaleźć ten odpowiedni dla siebie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 9/2019 "Zdrowia": jak leczyć schorzenia stóp, fakty o chorobie Hashimoto, czerniak pokonany, miłość w jesieni życia, co mówią nasze sny, pomidory palce lizać. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i praktycznych wskazówek!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 9/2019
KOMENTARZE