Uzdrowisko Sopot

2016-06-21 13:36 Monika Majewska

Uzdrowisko Sopot ma charakter nadmorski. W leczeniu kuracjuszy pomagają wiatr, który przynosi aerozol bogaty w jod, a także słońce oraz okoliczne lasy, zwłaszcza te iglaste, które wydzielają prozdrowotne olejki eteryczne. Jednak Sopot to nie tylko uzdrowisko, lecz także miasto, które oferuje wiele atrakcji.

Uzdrowisko Sopot to jednocześnie nadmorski kurort, nazywany niegdyś "Riwierą Północy" - na czyste plaże położone nad ciepłymi wodami zatoki Puckiej przybywają nie tylko kuracjusze, lecz także urlopowicze.

Uzdrowisko Sopot - właściwości lecznicze

Uzdrowisko Sopot oficjalnie powstało w 1999 roku, po uruchomieniu ujęć solanki wypływającej z głębokości 800 m w Zdroju św. Wojciecha. To właśnie solanka - bromkowa, jodkowa i borowa - o temperaturze 18,5 st. C. jest wykorzystywana w lecznictwie, podobnie jak borowina. Lecznicze właściwości ma także wiatr znad morza, który przynosi morski aerozol, słońce oraz obszary zielone.

Uzdrowisko Sopot - obiekty uzdrowiskowe

Na terenie uzdrowiska Sopot znajdują się takie obiekty uzdrowiskowe, jak Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Uzdrowisko Sopot", sanatorium uzdrowiskowe "Leśnik" (180 miejsc), Sanatorium MSWiA "Helios" (290 miejsc), sanatorium uzdrowiskowe "Perła" (150 miejsc) i Wojewódzki Zespół Reumatologiczny (oddział szpitalny dla dzieci i dorosłych) i sanatorium uzdrowiskowe "Kamienny Potok" (48 miejsc).

Poza tym kuracjusze mogą korzystać z ośrodków SPA:

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Turystów najczęściej można spotkać w centrum, przy deptaku, ul. Bohaterów Monte Cassino, nazywanym popularnie Monciakiem. Stoją przy nim zabytkowe kamienice, kościół św. Jerzego w stylu neogotyckim i Krzywy Domek (inaczej także Pijany Dom) - nowoczesny budynek o nietypowym kształcie. Ulica Bohaterów Monte Cassino prowadzi do placu Zdrojowego, na którym znajduje się słynna rzeźba "Jasia Rybaka". Stamtąd szlak turystyczny wiedzie do najdłuższego drewnianego mola w Europie, czyli sopockiego mola. Warto dojść do samego jego końca, gdyż im głębiej w morze, tym większe stężenie leczniczego jodu. Będąc w Sopocie nie można pominąć Opery Leśnej, gdzie co roku odbywa się międzynarodowy festiwal piosenki.

Uzdrowisko Sopot - profil leczniczy

Turnusy rehabilitacyjne i lecznicze (także w ramach NFZ i PRFON).

Leczy się tutaj choroby ortopedyczno-urazowe, kręgosłupa i stawów obwodowych, a także schorzenia reumatologiczne, układu krążenia, dróg oddechowych, układu nerwowego i osteoporozę.

Uzdrowisko Sopot - oferta zdrowotna

W uzdrowisku Sopot można skorzystać z licznych zabiegów z zakresu fizykoterapii, balneoterpii, kinezyterapii, a także z masaży.

To ci się przyda

Sopot - informacja turystyczna

Informacja Turystyczna w Sopocie znajduje się na ul. Plac Zdrojowy 2 i jest czynna codziennie od 10.00 do 18.00. Więcej informacji na www.sts.sopot.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Marta
|

Oprócz fajnego klimatu jak się okazuje jest wiele właściwości prozdrowotnych: http://www.miastociechocine...

dorisa34
|

Bardzo pięknie jest w Krynicy Górskiej,byłam tam w sanatorium parę lat temu.Najlepiej jechać latem .Można podziwiać
piękne krajobrazy ,naprawdę warto..

Mariola
|

Nie myślałam, że w ciechocinku tyle jest do roboty. Super tak piszcie, aż chce się pojechać.