Uzdrowisko Czerniawa-Zdrój

2013-08-14 16:19
Uzdrowisko Czerniawa-Zdrój
Autor: Thinkstockphotos.com Uzdrowisko Czerniawa-Zdrój oferuje także zabiegi z zakresu medycyny naturalnej, m.in. akupunkturę.

Uzdrowisko Czerniawa-Zdrój to dzielnica miasta Świeradów-Zdrój. Jego atutami jest położenie na stokach Gór Izerskich, w dolinie Czarnego Potoku i obecność połaci lasów. W lecznictwie wykorzystuje się borowinę i wody lecznicze. Warto wiedzieć, że uzdrowisko Czerniawa-Zdrój to jedno z nielicznych uzdrowisk, w którym stosuje wody radoczynne.

Uzdrowisko Czerniawa-Zdrój to dzielnica uzdrowiskowa miasta Świeradów-Zdrój. Znajduje się w powiecie lubańskim, w województwie dolnośląskim, na stokach Gór Izerskich, w dolinie Czarnego Potoku, u podnóża Czerniawskiej Kopy.

Uzdrowisko Czerniawa-Zdrój - właściwości lecznicze

Czerniawa-Zdrój to uzdrowisko podgórskie o klimacie umiarkowanie bodźcowym, którego elementami są niezbyt duże wahania temperatury, wysoka ilość opadów i niewielkie nasłonecznienie. Jednak na zdrowie kuracjuszy bardzo dobrze wpływają duże połacie lasów iglastych, które porastają stoki Gór Izerskich i przesycają powietrze leczniczymi olejkami eterycznymi. Natomiast głównymi surowcami leczniczymi wykorzystywanymi w uzdrowisku są borowina i wody szczawiowe i - co nieczęsto spotykane - wody radoczynne.

Uzdrowisko Czerniawa-Zdrój - obiekty uzdrowiskowe

Na terenie uzdrowiska funkcjonują zakłady leczenia uzdrowiskowego należące do przedsiębiorstwa Uzdrowiska Świeradów -Czerniawa Sp. z o.o. – Grupa PGU. Czerniawa tworzy jeden ośrodek z uzdrowiskiem w Świeradowie-Zdroju i wspólnie pojawiają się pod nazwą uzdrowisko Świeradów-Czerniawa. Na jego terenie funkcjonuje

  • Dom Zdrojowy
  • sanatorium „Gracja”
  • Centrum Rehabilitacji i Reumatologii „Goplana”
  • szpital uzdrowiskowy "Wacław"
  • zakład radoczynny
  • szpital uzdrowiskowy dla dzieci

Poza tym na terenie uzdrowiska funkcjonuje Klinika Młodości Medical SPA Centrum Rehabilitacji "Czerniawa Zdrój".

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

W Czerniawie-Zdroju najciekawszym obiektem jest murowany dom barokowy z 1765 rok. Na uwagę zasługuje też tzw. Czarci Młyn z XIX w. W pobliżu znajduje się przejście graniczne z Czechami (Nowe Miasto pod Smrkiem). Do innych atrakcji można zaliczyć park Zdrojowy.

Uzdrowisko Czerniawa-Zdrój - profil leczniczy

Leczenie sanatoryjne (także ze skierowaniem z NFZ) oraz rehabilitacja lecznicza (również w ramach prewencji rentowej ZUS).

Leczy się tutaj choroby narządu ruchu, reumatologiczne, górnych dróg oddechowych, neurologiczne, ginekologiczne, miażdżycę tętnic obwodowych i inne układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę.

Uzdrowisko Czerniawa-Zdrój - oferta zdrowotna

Uzdrowisko oferuje zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, balneoterapii, hydroterapii, krioterapii, medycyny naturalnej (akupunktura, moksa, świece hopi, refleksoterapia, tai-chi).

To ci się przyda

Czerniawa-Zdrój - informacja turystyczna

Referat Promocji Gminy Turystyki i Sportu
ul. 11 Listopada 35
Świeradów Zdrój
tel. 75 71 36 482, tel./fax 75 78 16 221
www.swieradow.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.