Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na SM Borne Sulimowo

2007-06-04 11:15

Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na SM w Bornem Sulimowie jest przeznaczone dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. To druga tego typu placówka w Polsce.

Poprzez swoją nowoczesność i brak barier architektonicznych ośrodek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Został zaprojektowany i wybudowany z uwzględnieniem standardów europejskich oraz specyfiki tego rodzaju placówek. Projekt był konsultowany w trzech ośrodkach: w Dąbku k. Ciechanowa, Melsborg w Belgii oraz Haslev w Danii.
Centrum mieści się w czterokondygnacyjnym budynku i podzielone jest na część rehabilitacyjno-leczniczą oraz mieszkalno-rekreacyjną. Jednorazowo może tu przebywać do 43 osób.
Do dyspozycji chorych jest basen, kriokomora, wyposażone w nowoczesny sprzęt sale kinezyterapii, fizykoterapii, terapii zajęciowej, muzykoterapii, terapii ręki. Część mieszkalno-rekreacyjna jest funkcjonalna i wyposażona w wysokim standardzie. Inwestycja ta została ukończona w całości ze środków publicznych.
Koszt czterotygodniowego pobytu w ośrodku wynosi 1808 zł. Wymieniona kwota pokrywa wyżywienie, nocleg oraz opiekę całodobową, nie uwzględnia natomiast rehabilitacji, która w pełni finansowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W przypadku pełnej odpłatności rehabilitowane mogą być również osoby z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego, nie wymagające stałej opieki lekarskiej.

To ci się przyda

NZOZ Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane im. Jana Pawła II

ul. Szpitalna 5
78-449 Borne Sulinowo
tel. (094) 373-38-05
fax (094) 373-38-06
borne@centrumsm.eu
www.centrumsm.eu

Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na SM w Bornem Sulimowie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Zuza2
|

@michalina,właśnie sobie weszłam na ich stronę! a powiesz coś więcej o samej opiece w tym ośrodku? personel bardzo ważna sprawa, a jak ćwiczenia rehabilitacyjne, zabiegi? jak efekty przede wszystkim?

michalina
|

poczytaj o tym ośrodku tabita, też jesteśmy z warszawy a tak często mogliśmy odwiedzać mamę w czasie turnusu

Zuza2
|

aktualnie sama poszukuję dobrej rehabilitacji dla cioci. nie chciałabym jezdzic na drugi koniec polski i okolice warszawy to max na jaki mozemy sobie pozwolic, bo jestesmy z centrum, polecacie jakichs specjalistów albo nawet całe ośrodki?

michalina
|

Swojej mamie wykupiłam turnus rehabilitacyjny w ośrodku tabita w konstancinie. Mama jest zadowolona, więc ja tym bardziej. Personel przyjemny, sprzęt wygląda nowocześnie. Dobrze, że są takie miejsca....

Lofcik
|

Rehabilitacja dla osób ze stwardnieniem rozsianym jest też w Warszawie na Bobrowieckiej 9. Mój mąż tam uczęszcza i twierdzi, że czuje dużą poprawę.