Ćwiczenia dla chorych na parkinsona

2015-08-16 9:42 Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska

Ćwiczenia dla osób z chorobą Parkinsona mają na celu łagodzenie objawów degeneracji układu nerwowego. Codzienne ćwiczenia czy to z fizjoterapeutą czy też samodzielne, w znaczący sposób wpływają na sprawność fizyczną i samopoczucie. Ciało chorego czeka na ruch, bo po ćwiczeniach łatwiej się poruszać i oddychać.

Zanim zaczniesz wykonywać ćwiczenia przeznaczone dla chorych z parkinsonem, przedstawione w galerii poniżej, posłuchaj, co o roli fizjoterapii w chorobie Parkinsona mówią nie tylko specjaliści, ale i sami chorzy.

Fizjoterapia w chorobie Parkinsona [wideo]

Fizjoterapia w chorobie Parkinsona jest dobierana indywidualnie na podstawie obserwacji pacjenta: sposobu, w jaki się porusza, jak funkcjonują jego mięśnie i dobraniu odpowiednich działań do zauważonych nieprawidłowości. O fizjoterapii w chorobie Parkinsona opowiada dr Agnieszka Stępień z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Fizjoterapia w chorobie Parkinsona

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE