Bańka chińska na cellulit [Porada eksperta]

2013-04-06 14:26 Jakub Ciombora

Jak nią masować uda, brzuch, rozstępy? Na jakiej zasadzie ona działa? Koleżanka stosowała bańkę, ale miała pełno małych czerwonych kropek i małych sińców. Czy jej zejdą?

Bańka chińska jest znakomita przy usuwaniu celulitu i do wygładzania i ujędrniania skóry, bo myślę że skoro pisze pani o udach i brzuchu to w tym celu chce ją pani stosować. Owe czerwone kropki to po prostu sińce czyli wylewy podskórne spowodowane dużym przekrwieniem, normalna rzecz podczas używania bańki. Szczególnie często pojawiają się u osób ze skłonnością do pękających naczynek. Jak stosować? Przede wszystkim trzeba skórę posmarować dość obficie oliwką, żeby bańkę było łatwiej przesuwać po skórze. Techniki są rożne, generalnie stosuje się ją z dołu do góry lub w kierunku do węzła chłonnego, choć częste jest również masowanie poprzeczne czy okrężne. Nie ma też różnicy w technice masowania brzucha czy ud - wszystko zależy od tego, na co pozwala pani tkanka.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Jakub Ciombora

Licencjonowany fizjoterapeuta i masażysta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE