Jak zabezpieczyć psa czy kota przed kleszczami

2020-05-18 3:31 Materiał sponsorowany

Ochrona przeciwpasożytnicza to obowiązek każdego właściciela psa czy kota. Znaczny wzrost ocieplenia skutkuje wzmożoną aktywnością insektów, w tym niestety tych pasożytujących zarówno na nas jak i naszych pupilach. W naszej strefie klimatycznej najbardziej dokuczliwe są kleszcze - i choć nie wszystkie przenoszą choroby, to przez ekspertów uznawane są za jedne z najniebezpieczniejszych.

Chroń swojego pupila w trakcie wakacyjnego urlopu
Autor: Thinkstockphotos.com

Właśnie dlatego z początkiem wiosny powinniśmy zabezpieczyć nasze zwierzęta przed infekcją wspomnianymi pasożytami.  Firma Beaphar w swojej ofercie posiada preparaty należące do czterech grup: preparaty naturalne, preparaty działające w oparciu o zjawiska fizyczne, produkty lecznicze weterynaryjne oraz preparaty biobójcze.

Preparaty naturalne

Do preparatów naturalnych zaliczamy przede wszystkim obroże dla psa i kota. Obroże BEA zawierają aromatyczną kompozycję naturalnych olejków między innymi linalol, która jest wyjątkowo nieatrakcyjna dla pasożytów takich jak kleszcze i pchły.

Obroże pozostawiają świeży, ziołowy zapach co dodatkowo korzystnie wpływa na otoczenie nasze i naszych zwierząt. Produkty wykazują również działanie łagodzące na podrażnioną skórę, ograniczają świąd i drapanie się. Zalecamy używanie obroży od 3 miesiąca życia.

Obroża Bea
Autor: materiały prasowe

Preparaty działające w oparciu o zjawiska fizyczne

Do tej grupy zaliczamy linię Vermicon. Jest to linia produktów, która zadowoli zarówno zwolenników naturalnych środków przeciwpasożytniczych jak i przeciwników środków biobójczych. W skład linii Vermicon wchodzą: Krople dla psa lub kota, szampon dla psa lub kota oraz spray dla psa i kota.

Substancją czynną preparatów jest dimetikon, który w sposób czysto fizyczny unieruchamia kleszcze i inne pasożyty. Tworzy on powłokę ochronną, działającą niczym „lepka pułapka”, fizycznie uniemożliwia poruszanie odnóżami co doprowadza do unieruchomienia wszelkich intruzów. Dimetikon działa na pchły i kleszcze we wszystkich stadiach ich życia. Jako nieliczni w Polsce firma Beaphar oferuje szampon dla psów lub kotów, który można łączyć z kroplami oraz spray, który można stosować zarówno na zwierzętach jak i w ich najbliższym otoczeniu.  Vermicon jest bezpieczny dla zwierząt, ponieważ nie zawiera żadnych chemicznych środków owadobójczych. W przypadku kropli jedna aplikacja zabezpiecza do 4 tygodni. Spray należy stosować u zwierząt powyżej 12 tygodnia życia. Zabieg opryskania należy powtarzać co 3-4 tygodnie oraz po każdej kąpieli.

Linia Vermicon
Autor: materiały prasowe

Produkty biobójcze

Zaliczamy do nich obrożę Permecta. Permecta eliminuje kleszcze i pchły oraz niweluje możliwość zarażenia chorobami przenoszonymi przez pchły i kleszcze. Produkt jest łatwy i bezpieczny w stosowaniu oraz przede wszystkim wodoodporny.  Obroża na bazie Permetryny oraz Geraniolu skutecznie zabija i eliminuje pasożyty.

Powyższe preparaty są skutecznymi i sprawdzonymi środkami do walki z kleszczami i pchłami. Zostały one dokładnie sprawdzone przez naszych pracowników oraz klientów.

Należy pamiętać iż odpowiednia profilaktyka, która ma zapobiegać inwazjom pasożytniczym jest zarazem najtańszą, najlepszą i najbezpieczniejszą metodą leczenia.

Permecta
Autor: materiały prasowe

Produkty lecznicze weterynaryjne o kategorii dostępności OTC

Do tej grupy zaliczamy krople Spot-On, Fiprotec Spray oraz nowość obroża Canishield w rozm. S/M dla psów małych i średnich (50cm) oraz L dla psów dużych (70cm) W naszej ofercie w linii Fiprotec znajdują się krople dla kota oraz krople dla psów w czterech objętościach: S, M, L oraz XL. Dzięki fipronilowi, czyli organicznemu związkowi chemicznemu, pochodnej fenylopirazolu, nasz produkt skutecznie chroni nawet najwrażliwsze zwierzęta z alergicznym pchlim zapaleniem skóry. Należy również wspomnieć, że skutecznie likwiduje pchły przed złożeniem jaj oraz kleszcze zanim mogłyby stać się źródłem zakażenia.

Fiprotec
Autor: materiały prasowe

W sierpniu 2019 roku grupa produktów leczniczych weterynaryjnych powiększyła się o obrożę Canishield. Składnikiem aktywnym produktu jest deltametryna należąca do grupy pyretroidów II generacji. Lek jest doskonałym środkiem w walce z zakażeniami kleszczami, a skuteczność preparatu wynosi aż 6 miesięcy.

Canishield with icon
Autor: materiały prasowe

Vermicon - preparat, który wykorzystuje substancję nie będącą ani lekiem, ani środkiem biobójczym - dimetikon. Jest zatem zupełnie bezpieczny dla psa, jak i jego otoczenia, ludzi i środowiska. Jednocześnie jego skuteczność jest udowodniona naukowo i równie efektywna, co silnych leków. Tworzy pewnego rodzaju powłokę, która uniemożliwia poruszanie się pasożytów, tworząc wyjątkowo nieprzyjazne środowisko. Kleszcze po znalezieniu się na zwierzęciu wędrują, by znaleźć dogodne miejsce infestacji. Złapane w swoistą pułapkę Vermiconu, szybko obumierają. Jego działanie jest czysto fizyczne, zatem nie jest szkodliwy ani dla innych zwierząt w mieszkaniu, ani dla dzieci, które głaszczą zwierzę. Preparat działa także na pchły we wszystkich stadiach ich życia.
Dodatkowo Vermicon wpływa pozytywnie na wygląd oraz funkcjonowanie skóry i sierści, wykazuje działanie kojące i nawilżające dzięki zawartości aloesu. Uzupełnienie nutą zapachową uwalnia dodatkowo przyjemny, cytrusowo- miętowy zapach, który umila proces aplikacji.

Vermicon jest produktem w formie kropli spot-on.
Skład: Dimetikon, aloes, substancja zapachowa
Stosowanie: Naniesc zawartosc 1 pipety bezposrednio na skóre w linii prostej wzdluz grzbietu zwierzecia, od szyi do ogona. Zabieg powtarzac co 4 tygodnie lub po kazdym myciu z uzyciem szamponu.
FIPROtec® - krople spot-on zawierające fipronil. Doskonała ochrona dla psów i kotów przed groźnymi ektopasożytami takimi jak pchły i kleszcze. Wyjątkowo łatwa aplikacja zapewniająca długotrwałą ochronę. Substancja czynna bezpieczna dla zwierząt i ludzi. Różne pojemności pipet pozwalają dopasować dawkę fipronilu do wielkości zwierząt. FIPROtec® bardzo dobrze sprawdza się u zwierząt uwielbiających letnie zabawy w wodzie i u zwierząt wymagających regularnych kąpieli gdyż jego substancja czynna, którą jest fipronil, nie rozpuszcza się w wodzie. Po jednorazowej aplikacji Fiprotec zabija wszystkie pchły, które są na psie i chroni przed inwazją kolejnych osobników przez okres 5 tygodni. Fiprotec, przy regularnie powtarzanych aplikacjach, stanowi element skutecznej terapii alergicznego pchlego zapaleni skóry, o ile zostało ono wcześniej zdiagnozowane przez lekarza weterynarii. Produkt skutecznie chroni przed inwazją najbardziej opornych kleszczy (na których przeprowadzano to badanie, czyli Dermacentor reticulatus, Rhipicephalus sanguineus) – między 7. a 28. dniem po aplikacji. Stosowanie u zwierząt ciężarnych należy skonsultować z lekarzem weterynarii. Nie stosować u psów o masie ciała poniżej 5 kg.

Zawarto pipety, aplikować na skórze grzbietu, pomiedzy lopatkami. Przed nalozeniem kropli odgarnac wlosy az do uwidocznienia skóry. Aplikacje powtarzac w zaleznosci od potrzeb, obecnosci pasozytów, zalozonego programu profilaktycznego, ale nie czesciej niz co 4 tyg. Zwierzeta zwazyc przed podaniem i dobrac odpowiednia wielkosc pipety, aby uniknac przedawkowania. Nie glaskac zwierzat bezposrednio po aplikacji. Zapoznac sie z trescia ulotki przed uzyciem produktu leczniczego weterynaryjnego.

Beaphar Canishield®- obroża z deltametryną. Stopniowo uwalniana deltametryna przemieszcza się z matrycy polimerowej obroży do warstwy lipidowej skóry i rozprzestrzenia się za jej pośrednictwem po całym ciele psa. Dzięki doskonałej, przedłużonej skuteczności, substancja czynna migruje z matrycy na powierzchnię skórdy przez cały okres stosowania. Deltametryna nie wchłania się do krwioobiegu zwierzęcia, działa tylko na powierzchni jego ciała.
Obroża zapewnia skuteczną ochronę przeciw pchłom do 4 miesięcy, przeciw kleszczom do 6 miesięcy, przeciw muchom piaskowym do 5,5 miesiąca.
Łatwa w użyciu, bezwonna.

PERMECTA obroża biobójcza dla psów - obroża przeciw kleszczom i pchłom dla psów, skuteczna w użyciu przez 90 dni. Efekty działania obroży są już widoczne po 48 godzinach od jej założenia.
Substancje czynne: Permetryna + Geraniol
Dawkowanie / sposób użycia: Obrożę należy wyjąć ze szczelnego opakowania, dostosować do obwodu szyi psa i zalozyc. Obroza jest wodoodporna i powinna pozostawac na szyi zwierzecia caly czas. Jasny nalot na obrozy jest naturalnym efektem procesu produkcyjnego i stopniowo znika podczas uzywania.
Przeciwwskazania: Nie stosować u kotów, nie stosować u szczeniąt poniżej 3 miesięcy, nie stosować u zwierząt chorych lub będących w trakcie rekonwalescencji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.