Zdrowy klimat w Twoim domu? Mamy rozwiązanie

2023-11-07 16:37 Tekst sponsorowany

W zamkniętych pomieszczeniach spędzamy nawet 90% naszego życia. Często są one również miejscem pracy, nauki, a także rekreacji. Niestety, często pomijamy istotny aspekt - jakość powietrza w domu. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że powietrze w nim może być nawet trzykrotnie bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz! Jak to możliwe?

Komfort, pokój
Autor: Getty Images

Naszym największym wrogiem są kurz i inne roztocza. Do tego dochodzi sierść, pleśń, czy w przypadku sezonu smogowego zanieczyszczenia z zewnątrz. Różnorodne cząsteczki w powietrzu, takie jak pyły, związki lotne czy alergeny roślin i inne, dostają się do wnętrza naszych domów w różny sposób. Mogą być przenoszone przez klimatyzację, dostawać się przez otwarte okna i drzwi, lub pochodzić z materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Wpływają one nie tylko na zdrowie, ale również efektywność pracy, jakość snu, poziom zmęczenia i ogólne samopoczucie. Jak poprawić jakość powietrza, którym oddychamy tak, by nasz dom stał się upragnionym azylem? Podpowiadamy!

Oczyszczanie powietrza - pierwszy krok do zdrowia

Oczyszczacze powietrza zyskują na popularności z wielu powodów, a przede wszystkim ze względu na zdrowotne korzyści, jakie oferują. Sezon grzewczy jednoznaczny w Polsce z sezonem smogowym przynosi ze sobą wzmożone stężenie szkodliwych substancji w powietrzu, takich jak pyły PM2.5, czy szkodliwe związki chemiczne. Wdychanie ich może prowadzić do rozmaitych problemów zdrowotnych, w tym astmy, czy chorób układu oddechowego. W wyniku długotrwałego kontaktu z tymi zanieczyszczeniami możemy doświadczać spadku koncentracji, wysuszenia błon śluzowych nosa i oczu, bólów głowy oraz reakcji alergicznych.

Vestfrost w serii swoich urządzeń proponuje innowacyjny 5-etapowy proces. Łączy on system 3 filtrów (wstępny, HEPA i węglowy), diodę UV-C Led sterylizującą powietrze na poziomie biologicznym oraz technologię jonizacji Plasma ION, której działanie opiera się na emisji jonów dodatnich i ujemnych aktywnie poszukujących, a następnie neutralizujących zanieczyszczenia. Pobierane przez urządzenie powietrze jest najpierw filtrowane i już na tym etapie zanieczyszczenia takie jak sierść, kurz, lotne związki organiczne, pleśń czy groźne dla zdrowia pyły zostają wyeliminowane. Oczyszczone powietrze poddawane jest jeszcze dokładniejszemu oczyszczaniu przy użyciu światła UV, eliminując drobiny mniejsze niż 0,3 mikrona. Na koniec krystaliczne czyste powietrze wydostaje się z powrotem do pomieszczenia wzbogacone o jony Plasma ION. Pomagają one neutralizować nie tylko unoszące się w powietrzu drobiny, ale również te przylegające do tkanin (jak dywany, zasłony czy obicia) i powierzchni (ściany, podłoga).

Vestel oczyszczacze 3
Autor: materiały prasowe

Nawilżanie powietrza - klucz do komfortu

W sezonie smogowym, kiedy ogrzewanie powietrza może prowadzić do jego nadmiernego wysuszenia, nawilżanie staje się szczególnie istotne. Kiedy poziom nawilżenia powietrza spada poniżej 40% ustają ruchy rzęsek i do płuc przedostaje się więcej zanieczyszczeń, błony śluzowe gardła i nosa wysuszają się szybciej, podrażniona zostaje spojówka oraz skóra. Z drugiej strony, wilgotność wyższa niż 60% sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i roztoczy. Oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności, co przekłada się na poprawę naszego komfortu i zdrowia. Inteligentny nawilżacz powietrza marki Vestfrost automatycznie dopasowuje najlepsze parametry pracy, w oparciu o dane zbierane z otoczenia za pomocą czujników. W celu zapobiegania osadom kamienia, urządzenia wyposażono w specjalny system antywapienny. Woda przepływająca przez ten system skutecznie rozpuszcza związki wapnia, co sprawia, że nawilżacz jest efektywny i nie wymaga częstych konserwacji.

Oczyszczacz powietrza i nawilżacz w jednym - rozwiązanie idealne

Urządzenie marki Vestfrost VP-E2S60WH łączy w sobie zaawansowany oczyszczacz powietrza z inteligentnym nawilżaczem. To jedyne urządzenie na rynku, które można używać jako jedno, łącząc obie funkcje, lub jako dwa osobne urządzenia. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu masz pełna kontrolę nad jakością powietrza w twoim domu. Dzięki zaawansowanym technologiom i rozbudowanym funkcjom, możesz maksymalnie zredukować zanieczyszczenia w swoim domu.

Vestel oczyszczacz 2
Autor: materiały prasowe

Poznaj wszystkie zalety tego rozwiązania:

Czyste powietrze: Urządzenie usuwa szkodliwe zanieczyszczenia, takie jak kurz, pyłki, grzyby i bakterie, co przekłada się na zdrowie i komfort Twojej rodziny.

Nawilżanie powietrza: Nawilżacz pozwala utrzymać odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach, co pomaga uniknąć problemów z przesuszonymi błonami śluzowymi nosa i gardła.

Łatwość obsługi: Urządzenie jest wyposażone w łączność WiFi, co pozwala na sterowanie nim za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu możesz dostosować ustawienia do swoich potrzeb i preferencji.

Wygodne programy: Do dyspozycji są wyjątkowo cichy tryb nocny oraz tryb automatyczny, który sam dopasowuje parametry pracy w oparciu o dane z otoczenia.

Podświetlenie ambient light: Dodatkowe podświetlenie urządzenia tworzy przyjemny klimat we wnętrzu, co sprzyja relaksowi i odpoczynkowi.

Stosowanie olejków eterycznych: Olejki eteryczne mogą mieć funkcję relaksacyjna, ale również zdrowotną.

Vestel oczyszczacze
Autor: materiały prasowe