Lekki niedowład prawej strony ciała [Porada eksperta]

2013-04-06 23:29 Tomasz W. Rosochowicz

Po USG tętnic szyjnych wystąpiło mrowienie prawej ręki i nogi. Jestem po zawale serca (zawał był na tle nerwowym - grudzień 2006r.) Po tym badaniu odczuwam trudności w oddychaniu. Czy to minie? Czy powinnam rozpocząć rehabilitację?

Warto przede wszystkim wykonać badanie CT głowy. Toretycznie doszło do urwania? materiału miażdżycowego podczas badania? Osobiście nie spotkałem się z czymś takim, chociaż sam wykonuję takie badania. Trudności w oddychaniu? Duszność? Jaka przyczyna - neurogenna? kardiologiczna? Rehablitacja jest wskazana przy osłabieniu siły mięśniowej, trudno "rehabilitować" mrowienie. Proponuję włączyć piracetam, a przede wszystkim udać się do swojego lekarza prowadzącego. Nie umiem pomóc więcej na odległość.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Tomasz W. Rosochowicz

Lekarz specjalista neurolog - pracuje na terenie województwa kujawsko – pomorskiego oraz mazowieckiego. Pasjonuje się neuropatologią i neuroimmunologią. Przyjmuje prywatnie w Warszawie oraz Toruniu – zapisy na wizytę kom. 0501 108-204.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE