Wystające kły [Porada eksperta]

2013-04-07 21:47 Agnieszka Sicińska

Witam, mam wystające kły, które mnie bardzo szpecą. Poza tym reszta zębów również nie rośnie w sposób prawidłowy. Byłem już u wielu dentystów, ci jednak boją się podjąć założenia aparatu bo nie wiedzą jak się te zęby ułożą. Czy kły da się wyrwać albo przeprowadzić operacje podczas której można je usunąć?

Operacyjne leczenie wad zgryzu odbywa się tylko w połączeniu z leczeniem ortodontycznym. To znaczy, że Pacjent nosi aparat ortodontyczny stały a pewnym momencie leczenia przeprowadzany jest zabieg operacyjny. Operacja nie odbywa się zamiast ortodoncji tylko jako ETAP leczenia. Wystające kły nie powinny być problemem w leczeniu ortodontycznym - jest wiele takich przypadków i ortodonci doskonale sobie z nimi radzą. Często podczas leczenia ortodontycznego konieczne jest usunięcie np. 2 - 4 zębów, aby zrobić miejsce na prawidłowe ustawienie pozostałych. Polecam Pani konsultację w dobrym gabinecie ortodontycznym.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Sicińska

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE