Sposób na piękny uśmiech. Dlaczego warto zdecydować się na założenie licówek?

2019-10-09 10:25 Materiał sponsorowany

Śnieżnobiały uśmiech dodaje pewności siebie i sprawia, że twarz wygląda młodziej. Nie zawsze jednak matka natura obdarza uśmiechem jak z reklamy. Współczesna stomatologia oferuje specjalne nakładki na zęby zwane licówkami - to prosty i bezbolesny sposób na trwałe poprawienie wyglądu zębów.

Sposób na piękny uśmiech
Autor: materiały prasowe (pexels)

Zdrowe zęby to jedno. Nie mniej ważna jest ich estetyka. Śnieżnobiały uśmiech nierzadko bywa przepustką do lepszego życia i może stać za sukcesem prywatnym bądź zawodowym.

Licówki – piękny uśmiech bez prostowania i wybielania zębów

Marzysz o pięknym, hollywoodzkim uśmiechu, ale twoim zębom daleko do ideału? Zamiast śnieżnobiałe, są żółte lub mają przebarwienia? Do tego ich kształt nie do końca jest taki, jak być powinien? Nie martw się, współczesna stomatologia oferuje skuteczne rozwiązania także na problemy natury estetycznej.

Licówka to mała, cieniutka protetyczna nakładka na zęby, która potrafi zdziałać cuda. Maskuje niedoskonałości zębów i nadaje im wymarzony wygląd bez konieczności podejmowania długotrwałego i bolesnego procesu leczenia. Jest „lekiem” na nieestetyczny kolor zębów, niewielką asymetrię zgryzu, a nawet szpary między zębami przednimi. Licówka może poprawić wygląd pojedynczego zęba lub całego uzębienia. Trwałość licówek jest duża i sięga nawet kilkunastu lat. Ogromną ich zaletą jest minimalna ingerencja w strukturę zęba, czego nie można powiedzieć o popularnych niegdyś koronach.

Sprawdź: Na co zwrócić uwagę przy wyborze licówek?

Czy założenie licówek to zbędny luksus?
Sposób na piękny uśmiech

Autor: materiały prasowe (unsplash)

Poprawianie urody nie jest zbędnym luksusem, zwłaszcza jeśli chodzi o korektę estetyki naszych zębów. Większość osób decydujących się na założenie licówek nie robi tego ze zwykłej fanaberii. Licówki zakładamy po to, żeby skorygować proporcje zębów lub zlikwidować przebarwienia, których trudno się pozbyć poprzez zwykłe wybielanie. Licówki na zęby stosujemy również po to, żeby nadbudować drobne, brakujące fragmenty zębów, zamaskować znaczące uszkodzenia szkliwa lub źle wyglądające wypełnienia przednich zębów, skorygować kształt zębów, wyleczyć anomalie anatomiczne, a także wydłużyć lub skrócić zęby. Jak widać, zastosowanie licówek jest bardzo szerokie i może obejmować zarówno korekty kosmetyczne, jak również wskazania kliniczne. Niezależnie od tego, jaki jest powód założenia licówek, jeśli dzięki nim nasze samopoczucie będzie lepsze – na pewno warto to zrobić!

Licówki porcelanowe, kompozytowe, a może ceramiczne?

Zanim zdecydujemy się na licówki, musimy wybrać materiał, z którego będą wykonane. Obecnie dostępne są licówki porcelanowe, kompozytowe, akrylowe, ceramiczne i pełnoceramiczne. Które z nich wybrać, aby inwestycja była długotrwała?

Sprawdź: Licówki porcelanowe - trwałość oraz pielęgnacja

Licówki porcelanowe

Według lekarzy stomatologów to właśnie licówki porcelanowe są najlepszym rozwiązaniem zarówno pod względem trwałości, jak i wizualnym. Poleca się je osobom, które posiadają trwałe przebarwienia na zębach, tak trudne do usunięcia poprzez klasyczne wybielanie. Licówki porcelanowe dobrze sprawdzają się także do zamknięcia diastemy oraz w przypadku korekt funkcjonalnych i niewłaściwie ustawionych zębów. Czym się wyróżniają? Na pewno są bardzo trwałe i odporne na przebarwienia powstałe w wyniku spożywania produktów barwiących, różnego rodzaju osadów i kamienia nazębnego. Poza tym, porcelana jest tym materiałem, który najlepiej imituje prawdziwe zęby.

Licówki ceramiczne

Licówki ceramiczne i pełnoceramiczne należą do bardzo trwałych nakładek. Są twardsze niż prawdziwe szkliwo zębów. Swoim wyglądem nie odbiegają od zębów naturalnych, dzięki czemu trudno się zorientować, że to licówka. Tego typu rozwiązanie poleca się głównie jako alternatywę dla koron, w celu ukrycia rozmaitych defektów w postaci przebarwień, źle wyglądających wypełnień czy pęknięć powstałych na skutek urazu mechanicznego.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe należą do najtańszych nakładek na zęby. W porównaniu z licówkami porcelanowymi i ceramicznymi, szybciej ulegają przebarwieniom i są bardziej na nie podatne. Jednakże, odpowiednio pielęgnowane mogą posłużyć przez długie lata. Licówki kompozytowe dobrze sprawdzają się przy korekcji kształtu i wielkości zębów.

Ile to kosztuje?

Wiemy już, że licówka to nie fanaberia, czy sezonowa moda, ale prosty sposób na piękne zęby i uśmiech rodem z Hollywood. Jaka jest cena licówek? Ostateczny koszt licówek uzależniony jest głównie od materiału użytego do wykonania estetycznej nakładki na zęby. Najtańsze są licówki akrylowe, których cena waha się od 70 do 300 złotych, jednakże są one rozwiązaniem tymczasowym, stosowanym przed nałożeniem ostatecznego produktu. Nieco więcej musimy zapłacić za licówki kompozytowe, które są zdecydowanie trwalsze i odporniejsze na ścieranie. Ich cena oscyluje w granicach 800-900 złotych. Najdroższe są licówki porcelanowe, które jednocześnie należą do najtrwalszych i najbardziej estetycznych. Ich cena to wydatek rzędu 1900-3000 złotych. Jednakże, aby poznać ostateczną cenę warto udać się do gabinetu, w którym będziemy chcieli poddać się zabiegowi założenia licówek.

Jak sfinansować leczenie?
Sposób na piękny uśmiech

Autor: materiały prasowe

Nie chcesz oszczędzać na swoim uśmiechu, ale jednocześnie nie chcesz nadwyrężyć domowego budżetu i za jednym razem wydać wszystkich oszczędności? Jest rozwiązanie, które pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym. To MediRaty – leczenie na raty. Biorąc kredyt na leczenie możesz udać się do najlepszej kliniki stomatologicznej i wybrać najlepsze dla siebie licówki. MediRaty to nie bank, a firma specjalizująca się finansowaniem leczenia. Obecnie jest to numer jeden na rynku. Zaciągnięty tu kredyt na licówki spłacisz w niskich ratach.

Artykuł powstał we współpracy z MediRaty.

Więcej o kosztach założenia licówek na: www.mediraty.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 11/2019 "Zdrowia": padaczka odczarowana, dla kogo przeszczep nerki, e-papieros - nowa plaga, cera wolna od przebarwień, porażka źródłem sukcesu, lunchbox wegetarianina. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 11/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE