Zez pojawiający się czasami [Porada eksperta]

2013-04-05 22:15 Iwona Grabska - Liberek

Już od kilku lat w niektórych sytuacjach pojawia mi się zez. Dokładnie mówiąc ucieka mi lewe oko, gdy np. jestem zmęczona lub napiję się alkoholu. Czy w moim przypadku konieczna jest operacja czy są jakieś inne metody pozbycia się zeza? Może jakieś ćwiczenia?

Jest to dekompresja zeza ukrytego - pod wpływem stresu, zmęczenia fizycznego czy właśnie alkoholu ujawnia się zez - jeśli jest Pani wypoczęta, oczy "ustawiają się " bez zarzutu. To dość powszechne schorzenie. Pomóc mogą ćwiczenia akomodacyjne, ale tak naprawdę najlepiej skotaktować się z okulistą specjalizujacym się w leczeniu zeza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iwona Grabska-Liberek
Iwona Grabska - Liberek

Okulistka, doktor habilitowany medycyny, kierownik Kliniki Okulistyki oraz ordynator Oddziału Klinicznego Okulistyki w warszawskim Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2016 prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE