Uciekające oko [Porada eksperta]

2013-04-07 23:38

Lewe oko troszkę ucieka mi ku gorze. Normalnie jest to niewidoczne. Zaobserwowałam to dopiero na zdjęciach. Istnieją może jakieś ćwiczenia lub zabiegi, które mogłoby powstrzymać moje oko przed uciekaniem? Drugim moim problemem jest to, że lewe oko jest osadzone trochę wyżej niż prawe. Chodzi mi o skórę. Są jakieś sposoby aby oczy były na tej samej wysokości?

Na uciekające oko, które przeszkadza, okulista może poradzić na dwa sposoby: operacyjnie ustawić oczy (operacja zeza) lub skorygować wadę wzroku laserem. W wyniku tego zabiegu oczy powinny wrócić do prawidłowego ustawienia (zez akomodacyjny). Na nierówne oczy nie wiem co poradzić - każdy ma nierówne - niektórzy bardziej inni mniej... To bardzo subiektywna ocena, często nie mająca potwierdzenia w czasie wizyty okulistycznej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iwona Grabska-Liberek
Iwona Grabska - Liberek

Okulistka, doktor habilitowany medycyny, kierownik Kliniki Okulistyki oraz ordynator Oddziału Klinicznego Okulistyki w warszawskim Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2016 prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.