Laserowa korekcja wzroku [Porada eksperta]

2013-04-08 9:27 Iwona Grabska - Liberek

Witam. Chciałabym dowiedzieć się, jakie są szanse i możliwości laserowej korekcji wzroku przy wadzie -5,25 na obydwa oczy. Jeśli to ma znaczenie to mam 25 lat. Czy zabieg jest refundowany z Kasy Chorych czy we własnym zakresie? Pozdrawiam WA

Teoretycznie możliwość korekcji laserem takiej wady, jaką ma Pani jest możliwa. W praktyce (w trakcie badania kwalifikacyjnego przed zabiegiem) - bierzemy pod uwagę nie tylko wielkość wady, ale też szereg innych parametrów oczu: np. grubość rogówki, ciśnienie wewnątrzgałkowe, a także ogólny stan zdrowia pacjenta. Zabiegi korekcji laserowej nie są refundowane przez NFZ, nigdzie na świecie ich kosztu nie pokrywa podstawowe ubezpieczenie zdrowotne.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iwona Grabska-Liberek
Iwona Grabska - Liberek

Okulistka, doktor habilitowany medycyny, kierownik Kliniki Okulistyki oraz ordynator Oddziału Klinicznego Okulistyki w warszawskim Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2016 prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE