Laserowa korekcja a wiek [Porada eksperta]

2013-04-08 13:16 Iwona Grabska - Liberek

Czy w wieku 14 lat mogę poddać się laserowej korekcji wzroku?

Jednym z podstawowych warunków kwalifikacji do laserowej korekcji wady wzroku jest ukończenie przez pacjenta 20 roku życia. Jest to o tyle istotne, że w tym wieku rozwój gałki ocznej (a więc także jej "rozrost") jest ukończony, więc mamy stabilne warunki do wyliczenia parametrów korekcji laserowej. Czasem laserowa korekcja jest przeprowadzana i u dzieci - jednak w takiej sytuacji, wraz ze wzrostem gałki ocznej, trzeba laserową korekcję powtarzać. Choć okulary nie zawsze są lubiane przez pacjentów - lepiej poczekać z laserową korekcją do 20 roku życia. Wtedy lekarz przeprowadzający zabieg może zagwarantować jak najlepszy jego efekt.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iwona Grabska-Liberek
Iwona Grabska - Liberek

Okulistka, doktor habilitowany medycyny, kierownik Kliniki Okulistyki oraz ordynator Oddziału Klinicznego Okulistyki w warszawskim Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2016 prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE