Cienka rogówka przy korekcji laserowej [Porada eksperta]

2013-04-04 16:31 Iwona Grabska - Liberek

Mam cienką rogówkę i nie kwalifikuję się na laser. Czy są jakieś sposoby na pogrubienie rogówki? Przez dłuższy czas nosiłam soczewki ze względu na dużą wadę wzroku. Teraz noszę okulary - korekcja laserowa to moje marzenie.

Od ponad roku jest dostępna metoda korekcji laserowej przeznaczona szczególnie dla osób z tzw. cienką rogówką (jest to EPI-LASIK z mikrokeratomem Moria). Nie podaje Pani grubości rogówki, ani wielkości wady, trudno więc - przynajmniej teoretycznie - ocenić, czy mogłaby być Pani poddana korekcji metoda EPI-LASIK. Jeśli chodzi o sama rogówkę, to - niestety - nie bardzo można wpłynąć na zwiększenie jej grubości.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iwona Grabska-Liberek
Iwona Grabska - Liberek

Okulistka, doktor habilitowany medycyny, kierownik Kliniki Okulistyki oraz ordynator Oddziału Klinicznego Okulistyki w warszawskim Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2016 prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 12/2019 "Zdrowia" wszystko o fizjoterapii, operacja "przez dziurkę", leczenie raka trzustki, kim jest asystent zdrowienia, zielone biuro, antyrakowe menu, idealna koloryzacja. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 12/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE