Odszkodowanie po uszkodzeniu nerwu kręgosłupa [Porada eksperta]

2014-04-29 16:33

Miałam przepuklinę kręgosłupa. Przed operacją miałam naruszony nerw, a po operacji i wstawieniu mi kilku śrób tytanowych doznałam uszkodzenia korzenia nerwu. Czy w tej sytuacji mogę starać się o odszkodowanie? Po operacji bóle są bez zmian, a nogi dalej drętwieją. Proszę o odpowiedź.

Porada prawnika
Autor: Getty Images

Należałoby najpierw poznać dokumentację medyczną w tej sprawie. Bardzo często na skutek niepodziewanego przebiegu operacji dochodzi do rozmaitych powikłań trudnych do przewidzenia przez lekarza operującego pacjenta. Mając na uwadze to, że uszkodzenie nerwu może być zarówno następstwem błędu w sztuce lekarskiej, jak i niezawinionym działaniem, należy przyjrzeć się dokumentom w tej sprawie i skonsultować je z innym specjalistą. Dopiero wówczas warto przemyśleć, czy w tej sprawie można domagać się odszkodowania i od kogo?

Wszelkie działania powinny być konsultowane z prawnikiem, który powinien szczegółowo zapoznać się z całością dokumentacji. Można również skorzystać z pomocy rzecznika praw pacjenta celem zasięgnięcia jego opinii w tej sprawie.

Podstawa prawna: Ustawa o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta ( Dz. U. z 2012 poz. 159 ze zm.).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u prawnika.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta