Czy NFZ refunduje implanty zębowe po resekcji szczęki? [Porada eksperta]

Czy NFZ refunduje uzupełnienie braków w uzębieniu po resekcji szczęki? Z powodu osteoblastoma musiano mi usunąć 5 zdrowych zębów i część szczęki. Chciałabym wstawić implanty. Czy uda mi się dostać jakieś dofinansowanie?

Porada prawnika
Autor: Getty Images

Niezbędne informacje w tej sprawie może dostarczyć gabinet stomatologiczny, który ma podpisaną umowę z NFZ. Wszystkie należne pacjentom procedury i materiały wymienia rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego (Dz.U.2009, Nr 140, poz. 1144 z późn. zm.). Wizyta u lekarza dentysty nie wymaga skierowania. NFZ zawarł kontrakty z gabinetami stomatologicznymi (indywidualne praktyki stomatologiczne) oraz publicznymi i niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej. Fakt, że gabinet ma podpisaną z NFZ potwierdza logo NFZ, które musi być umieszczone na budynku, w którym znajduje się gabinet. Osoba ubezpieczona może dokonać wyboru lekarza dentysty spośród wszystkich lekarzy, którzy zawarli umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. To u niego należy dopytać się o kwestie uzupełnień po resekcji.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego (Dz.U.2009, Nr 140,poz. 1144 z późn. zm.).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastapi wizyty u prawnika.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta