Zioła na cellulit. Najlepsze zioła zwalczające cellulit

2014-05-05 9:20

Zioła na cellulit są jednym z elementów skutecznej walki z tzw. pomarańczową skórką. Można je stosować zarówno "od wewnątrz", np. w postaci naparów, jak i wmasowywać w problematyczne miejsca na skórze. Dzięki temu walka z cellulitem, zarówno tym tłuszczowym, jak i wodnym, jest o wiele skuteczniejsza. Sprawdź, jakie zioła są najlepsze w walce z cellulitem.

Zioła na cellulit
Autor: thinkstockphotos.com Najlepsze zioła zwalczające cellulit

Zioła na cellulit wyróżniają się przede wszystkim swoimi właściwościami moczopędnymi. Dzięki temu pozwalają usunąć nadmiar wody z organizmu, a wraz z nią także zalegające toksyny, które sprzyjają powstawaniu cellulitu. Z kolei niektóre zioła, poprzez rozgrzanie skóry od zewnątrz, rozbijają komórki tłuszczowe i usuwają zbędne produkty przemiany materii ze skóry i tkanek podskórnych.

Pamiętaj, aby przed użyciem ziół na cellulit wykonać próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry. Niektóre zioła mogą bowiem działać agresywnie na skórę.

Zioła na cellulit - bluszcz

Substancje aktywne zawarte w bluszczu przyczyniają się do rozbijania tkanki tłuszczowej, a także do redukcji obrzęków limfatycznych. Bluszcz zmniejsza bowiem przepuszczalności naczyń włosowatych i związane z tym zaburzenia krążenia krwi, które doprowadzają do powstania obrzęków. Ponadto olejek z bluszczu (tłoczony na zimno) wcierany w skórę zwalcza obrzęki i zapobiega powstawaniu żylaków.

Zioła na cellulit – mniszek

Mniszek, dzięki właściwościom moczopędnym, pomaga wypłukać z organizmu toksyczne substancje, które wywierają niekorzystny wpływ na strukturę komórkową skóry. Dzięki temu przyczynia się do odbudowy tkanek skóry i poprawy jej wyglądu.

WYPRÓBUJ>> Przepisy na potrawy i napoje z mniszka.

Zioła na cellulit – koper włoski

Działanie moczopędne wykazuje również koper włoski, który pomaga pozbyć się nadmiaru wody , a co za tym idzie - także sprzyjających cellulitowi toksyn. Aby olejek z kopru włoskiego działał jeszcze skuteczniej, wystarczy wymieszać go z olejkiem rozmarynowym i migdałowym, a następnie codziennie wcierać w miejsca dotknięte cellulitem. Ponadto, ze względu na swój aromat, działa także rozluźniająco i odstresowująco.

Zioła na cellulit - czarna rzepa

Czarna rzepa jest bogata w związki siarki, które w momencie rozdrabniania bulwy ulegają rozpadowi. Zostają wówczas uwolnione olejki gorczyczne, które mają bardzo silne działanie – intensywnie zwiększają ukrwienie skóry, a co za tym idzie - przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję cellulitu.

Zrób to koniecznie

Antycellulitowa maska z czarnej rzepy

Aby przekonać się o antycellulitowych właściwościach czarnej rzepy, wystarczy zmiksować ją z 2-3 łyżkami oliwy z oliwek i utworzyć zwartą masę. Antycellulitową maskę należy wetrzeć w skórę, pozostawiając cienką warstwę. Po ok. 30 min. maskę należy spłukać wodą, a następnie wmasować w skórę krem nawilżający. Kurację powtarzać najlepiej 2-3 razy w tygodniu.

Zioła na cellulit – jałowiec

Jałowiec nie tylko oczyszcza organizm, lecz także aktywizuje eliminację tkanki tłuszczowej. Regularnie wcierany w skórę olejek z jałowca poprawia cyrkulację krwi i limfy oraz reguluje procesy metaboliczne, dzięki czemu wspomaga usuwanie nadmiaru wody i toksyn z organizmu oraz wygładza nierówności na skórze.

Zioła na cellulit - pietruszka

Korzeń pietruszki ma właściwości moczopędne i jest polecany osobom, które mają problemy z obrzękami i zatrzymaniem płynów w organizmie, a co za tym idzie - także z zaleganiem toksyn.

To ci się przyda

Moczopędny wywar z pietruszki na cellulit

Obierz 40-50 g korzenia pietruszki, włóż do garna z wodą i gotuj przez 5 minut. Po wyjęciu pietruszki, przecedź wywar i pozostaw do przestudzenia. Aby pobudzić oddawanie moczu i wspomóc redukcję cellulitu, zaleca się pić 2-3 filiżanki wywaru dziennie.

WAŻNE! Kobiety cierpiące na cukrzycę przed spożyciem wywaru z pietruszki, a także innych ziół, powinny skonsultować się z lekarzem.

Zioła na cellulit - ostropest

Ostropest, dzięki temu, że oczyszcza i wspiera pracę wątroby, pozwala na usunięcie zbędnych produktów przemiany materii ze skóry i tkanek podskórnych.

Zioła na cellulit - cynamon

Cynamon, podany "od wewnątrz", przyśpiesza przemianę materii. Z kolei ten wmasowywany w skórę redukuje komórki tłuszczowe, usprawnia przepływ krwi i stymuluje wydalanie zbędnych produktów przemiany materii ze skóry i tkanek podskórnych. Dodatkowo poprawia napięcie i elastyczność skóry.

To ci się przyda

Cynamonowa maska na cellulit

Połącz cynamon z odrobiną wody i mieszaj do uzyskania papki. Następnie nałóż maskę na obszary ciała objęte cellulitem i owiń je folią. Podczas zabiegu możesz czuć, że skóra się rozgrzewa, co jest dowodem na działanie składników aktywnych zawartych w cynamonie. Po ok. 20 min. spłucz ciało wodą i wmasuj balsam do ciała.

Jak pozbyć się cellulitu?