Terapia ciepłem na łagodzenie bólu mięśni i stawów. Dlaczego działa?

2022-12-22 12:17 Materiał sponsorowany

Bóle i nadwyrężenia mięśni i stawów mogą dotyczyć każdego z nas – pracujących w biurze, wykonujących pracę fizyczną, aktywnych sportowo. Na bolące miejsca pomóc może… ciepło – działa relaksująco na mięśnie, a tym samym może pomóc w walce z bólem spowodowanym napięciem. W artykule dowiesz się, jak działa terapia ciepłem, przy jakim rodzaju bólu pomaga i w jakiej formie można ją zastosować w domu.

ThermaCare
Autor: materiały prasowe

Jak działa terapia ciepłem?

Terapia ciepłem pomaga na kilka sposobów:

  • Rozszerza naczynia krwionośne, co zwiększa przepływ krwi, stymuluje metabolizm tkankowy i pomaga odbudować uszkodzoną tkankę oraz zmniejsza odczuwanie bólu. Ze względu na zwiększony przepływ krwi do dotkniętego obszaru do tkanek jest dostarczane więcej tlenu i składników odżywczych, a produkty przemiany materii są szybciej usuwane, przyczyniając się do przywrócenia uszkodzonego mięśnia do prawidłowego stanu.
  • Stosowane ciepło stymuluje również receptory ciepła. Bodziec temperaturowy konkuruje z bodźcem bólowym w drodze do mózgu. Rezultat: mniej bodźców bólowych dociera do mózgu, a ból jest mniej odczuwany.
  • Co więcej, ciepło także rozluźnia bolące mięśnie, zmniejsza ich sztywność i poprawia zakres ruchu.
ThermaCare
Autor: materiały prasowe

W jakich rodzajach bólu pomaga ciepło?

Terapia ciepłem jest szczególnie skuteczna w zmniejszaniu niespecyficznego bólu szyi i pleców, najczęściej w wyniku nadmiernego lub niewłaściwego obciążenia, intensywnego wysiłku, napięcia mięśniowego lub choroby zwyrodnieniowej stawów. Terapia ciepłem znajduje więc zastosowanie w życiu codziennym – przy bólach związanych z siedzącym trybem pracy, przy nadwyrężeniu mięśni, przeciążeniu stawów po intensywnym treningu lub intensywnej pracy fizycznej.

Kiedy jednak nie stosować terapii ciepłem? O ile może mieć zbawienny wpływ na Twoje samopoczucie, kiedy zastosowana zostanie przy wyżej wymienionych dolegliwościach , to niewłaściwie zastosowana może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. W przypadku ostrych procesów zapalnych terapia ciepłem może spotęgować ten stan (np. obrzęki spowodowane kontuzją). Należy zachować ostrożność w przypadku problemów sercowo-naczyniowych, cukrzycy, gorączki, reumatoidalnego zapalenia stawów oraz ciąży. W takich sytuacjach należy zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem terapii ciepłem.

ThermaCare
Autor: materiały prasowe

Kompresy rozgrzewające ThermaCare®. Ulga w bólu.. w domu

Relaksacyjną moc ciepła na pewno kojarzycie z masażami, niektórzy mogą kojarzyć terapię lampą na podczerwień – podczas takiej terapii światło podczerwone wnika w górną warstwę skóry i jest przekazywane w postaci ciepła do głębszych warstw. Sprzyja to krążeniu krwi i rozluźnieniu mięśni.

Czy wiedzieliście, że z powodzeniem terapię ciepłem można zastosować również w domu? Kompresy rozgrzewające ThermaCare® są szczególnie pomocne w przypadku bólu szyi i pleców. Po nałożeniu wydzielają terapeutyczne ciepło o wartości 40°C przez 8 godzin i odczuwalnym efektem do 16 godzin. Dzięki wygodnej metodzie noszenia, możesz się swobodnie poruszać i korzystać z efektów terapii ciepłem podczas codziennych aktywności. Co ważne – występują w dwóch formach: w formie kompresów na górną partię pleców, szyję, barki i w formie kompresów na dolną partię – odcinek lędźwiowy i biodra. Poczuj ciepło przenikające głęboko do napiętych mięśni i bolesnych tkanek i.. wracaj spokojnie do pracy lub treningu.