Ból głowy przy zmianie pogody [Porada eksperta]

2013-04-08 15:18 Krystyna Knypl

Od kilku lat cierpię na bóle głowy, które występują wówczas, gdy zmienia się pogoda. Tabletki przeciwbólowe nie zawsze skutkują. Może zmienić tryb życia? Do jakiego lekarza pójść?

Leczeniem i diagnostyką bólów głowy zajmują się neurolodzy. Lista przyczyn bólów głowy jest bardzo długa. Do najczęstszych należy nadciśnienie tętnicze, zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie szyjnym, a także problemu okulistyczne – o czym często zapomina się. Brak okularów przy długotrwałej pracy przy komputerze może kończyć się przykrymi bólami głowy. Warto więc tez odwiedzić okulistę i sprawdzić, czy przypadkiem nie są potrzebne okulary. Są wreszcie osoby, które na zmianę pogody oraz ciśnienia atmosferycznego reagują bólami głowy. Częściej taka reakcja występuje u osób z podwyższonym ciśnieniem krwi, dlatego też zachęcam do kontroli swojego ciśnienia. Jeśli wartości Ew pomiarach domowych będą wyższe niż 120/80, warto zwiększyć w swojej diecie ilość warzyw i owoców.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Krystyna Knypl

Internista, hipertensjolog, redaktor naczelna "Gazety dla Lekarzy".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 1/2020 "Zdrowia": leczenie zimnem, pielęgnacja skóry w onkoterapii, zimowe kontuzje, odmładzanie bez skalpela, jak zwalczyć nawyk odwlekania, specjały na świąteczny stół. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i praktycznych wskazówek!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 1/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE