Wysypka na twarzy po zmianie kremu [Porada eksperta]

2014-04-11 15:19 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dwa miesiące temu zmieniłam krem do twarzy. Po miesiącu używania zauważyłam, że skóra robi się szorstka z krostkami. Pod skórą szczególnie przy uszach, aż do szyi. Krosty przesuwały się dalej na policzki. Przerwałam stosowanie kremu, ale ciągle skóra się nie poprawia. Ciągle czuje pod palcami zgrubienia, jednak nie ma zaczerwienienia, ani nie było stanu zapalnego. Nie wiem w jaki sposób mogę się pozbyć dolegliwości... Może powinnam czymś smarować?

Proszę zgłosić się do dermatologa. Najprawdopodobniej wystąpił u Pani wyprysk kontaktowy, który wymaga leczenia przeciwuczuleniowego.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE