Wypadanie włosów po ciąży [Porada eksperta]

2013-09-12 13:15 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Witam, 3 miesiące temu urodziłam dziecko. Od jakiegoś miesiąca strasznie wypadają mi włosy, niemalże garściami. Od czego to może być i co zrobić, żeby przestały wypadać?

Wypadanie włosów po porodzie (około 3 miesiące po) jest procesem fizjologicznym i przejściowym. Wynika to ze zwiększenia odsetka włosów telogenowych w tym okresie. Po pewnym czasie włosy powinny wrócić do normy. Jednakże, jeśli proces ten jest nadmierny lub utrzymuje się zbyt długo, należy wykonać badania dodatkowe, w tym morfologię, poziom żelaza i hormonów tarczycy, które po porodzie mogą ulec zaburzeniu i dodatkowo pogarszać jakość włosów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE