Uczulenie [Porada eksperta]

2013-03-10 16:33 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Moje dwumiesięczne dziecko ma na buzi drobne krosteczki przypominające kaszkę. Od czego to może być? czy to jakieś uczulenie? Pod pampersem zrobiło mu się coś, myślałam że to odparzenie, ale nie mogę tego zlikwidować, teraz wygląda jak czerwona plama, jest suche, nie maśli się.

Zmiany na twarzy dziecka najprawdopodobniej trądzikiem niemowlęcym. Nie wymaga on leczenia. Jednakże, gdyby nie ustępowały to należy zmiany pokazać lekarzowi w celu wykluczenia alergii. Zmiany pod pieluszką należy posmarować Sudokremem oraz często wietrzyć skórę w tej okolicy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 12/2019 "Zdrowia" wszystko o fizjoterapii, operacja "przez dziurkę", leczenie raka trzustki, kim jest asystent zdrowienia, zielone biuro, antyrakowe menu, idealna koloryzacja. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 12/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE