Atopowe zapalenie skóry-niemowlak [Porada eksperta]

2013-04-05 16:47 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Witam, proszę o pomoc! Po 1szej wizycie lekarz dermatolog stwierdził u 4 miesięcznego chłopczyka AZS - zalecił stosowanie maści PROTOPIC. W ulotce producent nie zaleca jej stosowania poniżej 2go roku życia. Co robić? Boję się zastosować ten specyfik u dziecka - zmiany na skórze są niewielkie, bez grudek i pęcherzyków, blade - dziecko jest spokojne, śpi dobrze, ma apetyt.

Jeśli takie są wskazania medyczne, w wyjątkowych przypadkach lekarz może zalecić preparat u młodszych dzieci. W celu ustalenia właściwego leczenia konieczne jest wykonanie badania dermatologicznego.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE