Znieczulenie miejscowe a karmienie piersią [Porada eksperta]

2018-05-31 20:15 Barbara Grzechocińska

W środę mam zabieg usunięcia włókniaka/kaszaka z wargi sromowej. Zabieg ma być wykonany przy użyciu znieczulenia miejscowego. Jestem mamą karmiącą. Jaki czas po zabiegu powinien upłynąć, abym mogła nakarmić dziecko piersią?

Proszę pytać lekarza, który będzie Panią znieczulał, ponieważ zależy to od tego, jaki lek znieczulający Pani poda. Najczęściej podawanym lekiem jest Lidokaina. Określono, że okres półtrwania po podaniu we wstrzyknięciu utrzymuje się przez 1,5-2 godziny. Miejscowo podaje się bardzo małe dawki i nie wydaje się, aby w istotny sposób przenikały do pokarmu. O leku znieczulającym radzę porozmawiać jeszcze z lekarzem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE